РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000130943<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кришталь А. Н. 
Неустойчивости низкочастотных волн в замагниченной столкновительной плазме с продольным электрическим полем и слабой неоднородностью плотности / А. Н. Кришталь // Радиофизика и радиоастрономия. - 2003. - 8, № 1. - С. 5-20. - Библиогр.: 32 назв. - рус.

У межах лінійного наближення теорії збурень розглянуто умови виникнення та розвитку нестійкості низькочастотних хвиль у плазмі, що знаходиться у зовнішньому магнітному і паралельному до нього слабкому квазістатичному електричному полі. Вважається, що кулонівські зіткнення описуються інтегралом зіткнень Батнагара - Гросса - Крука. Неоднорідність густини плазми вважаємо "одновимірною". У випадку довгохвильових збурень, що розповсюджуються майже перпендикулярно до зовнішнього магнітного поля, показано, що під час виконання деяких додаткових фізичних умов дисперсійне рівняння поліномом четвертого степеня відносно безрозмірної приведеної частоти. Рівняння розв'язано методом Ейлера, причому два із чотирьох одержаних коренів виявляються нестійкими відносно малих збурень. У випадку слабкої неоднорідності густини, коли іонний циклотронний радіус значно менший за середній характерний розмір неоднорідності, знайдено вирази для інкрементів розвитку нестійкості. Проведено числове моделювання на основі одержаних формул для значень основних параметрів плазми (густини, температури, напруженості магнітного поля), типових для атмосфери спалаху в активній області на Сонці. Виявлено, що нестійкість одного із коренів дисперсійного рівняння має чітко виражений пороговий характер, тобто виникає за певного значення амплітуди повільно зростаючого слабкого електричного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.24 + В632.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського