РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000131124<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рущицкий Я. Я. 
Новые одиночные волны в упругих материалах: существование и нелинейное взаимодействие / Я. Я. Рущицкий // Приклад. механика. - 2001. - 37, № 7. - С. 100-107. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Зазначено, що хвилі спостережені в композитних матеріалах, які описуються мікроструктурною теорією другого порядку - теорією двофазних сумішей. Суміш є завжди дисперсивним середовищем для гармонічних періодичних хвиль. Це ж середовище дозволяє існування іншого типу хвиль - хвиль з профілями у вигляді функцій математичної фізики (Чебишова - Ерміта, Уіттекера, Матьє, Ляме). Увагу акцентовано на функціях Чебишова - Ерміта та Уіттекера. Коли початковий профіль плоскої хвилі вибрати у вигляді цих функцій, тоді хвилю можна зобразити як неперіодичну поодиноку хвилю. Дисперсивність суміші як нелінійна залежність фазових швидкостей від частоти трансформується для неперіодичних поодиноких хвиль у нелінійну залежність швидкостей хвиль від фази. Ця та деякі інші властивості таких хвиль дозволяють ствержувати, що ці хвилі утворюють новий тип хвиль у матеріалах, який лежить між класичними простими хвилями та класичними дисперсивними біжучими хвилями. Доведення існування нових хвиль грунтується на комп'ютерному аналізі графіків "фазова швидкість - фаза". Одним з головних результатів вивчення взаємодії є факт взаємодії взагалі. Прокоментовано деякі особливості взаємодії (триплети та поняття синхронізації).


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського