РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000131399<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волосевич П. Ю. 
О концептуальных основах и закономерностях реализации сухого трения / П. Ю. Волосевич, С. А. Беспалов // Металлофизика и новейшие технологии. - 2002. - 24, № 11. - С. 1573-1584. - Библиогр.: 31 назв. - рус.

На прикладі бабітів Б83 і БТ за допомогою аналізу розподілу в них більш міцної фази (SnSb) показано, що в обох сплавах максимальна зносостійкість у парі тертя з покращеною (нормалізованою) сталлю досягається за певного розподілу її за розмірами, а також по перерізу (об'єму) зразка. У даному разі визначальними є співвідношення механічних характеристик (мікротвердості) матриці та зміцнювальної фази бабіту, а також зміцнювальної фази бабіту та сталі. На підставі літературних даних, а також аналізу одержаних результатів, зроблено висновок про загальність вимог до закономірностей будови мікроструктури елементів пари тертя, що працюють за умов мінімального спрацювання. Контактну схему взаємодії, що виникає за цих умов, запропоновано називати оптимальною механічною схемою контактної взаємодії. Відзначено, що мінімального спрацювання в разі сухого тертя може бути досягнуто на будь-якій парі, якщо організація структури контртіла є близькою до вимог оптимальної механічної схеми контактної взаємодії або швидко формується в процесі тертя. Вперше запропоновано графічну схему реалізації процесу сухого тертя в загальному вигляді, яка дає можливість зв'язати його параметри зі структурою та властивостями матеріалів пари.


Ключ. слова: трение, структура, микротвердость, износостойкость, схема контактного взаимодействия
Індекс рубрикатора НБУВ: К413.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського