РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000132729<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тодуров Б. М. 
Опыт хирургического лечения острой тромбоэмболии ветвей легочной артерии и постэмболической легочной гипертензии / Б. М. Тодуров // Серце і судини. - 2004. - № 1. - С. 45-51. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Оцінено ефективність оперативного лікування хворих з гострою тромбоемболією гілок легеневої артерії (ТЕГЛА) та післяемболічною легеневою гіпертензією. Дослідження грунтується на результатах лікування 45-ти пацієнтів віком від 18 до 75-ти років. У 21-го пацієнта була гостра масивна або субмасивна ТЕГЛА тривалістю до 30 діб (I група), а у 24-х - післяемболічна легенева гіпертензія або рецидивна ТЕГЛА на тлі вже сформованої легеневої гіпертензії (II група). Діагноз установлювали на підставі даних ангіопульмонографії, допплер-ЕхоКГ. Систолічний тиск у легеневій артерії (ЛА), за даними безпосереднього вимірювання, у хворих I групи становив (<$E 62~symbol С~18>) мм рт. ст., у II групі - (<$E 72~symbol С~24>) мм рт. ст. (<$E roman p~<<~0,05>); індекс Міллера - відповідно (<$E 26,3~symbol С~6,2>) та (<$E 21,9~symbol С~7,8>) бала (<$E roman p~<<~0,05>). Всіх хворих оперовано за умов штучного кровообігу за помірної або глибокої гіпотермії. Доступ до стовбура та головних гілок ЛА виконано за допомогою серединної стернотомії. Хірургічна летальність становила 28,8 % (13 хворих). У I групі вона дорівнювала 19,0 % (4 пацієнти) та була значно вищою в II групі - 37,5 % (9 пацієнтів). Спричинили її в обох групах гостра серцева недостатність унаслідок високої залишкової легеневої гіпертензії (ЛГ), рецидиву ТЕГЛА, легеневої кровотечі. У 5-х з 9-ти померлих хворих II групи систолічний тиск у ЛА знизився не більш ніж на 10 %, що зумовлено поширеним склерозом не тільки тромбованих, а й інтактних легеневих артеріол у ході гістологічного дослідження. На час виписування у хворих I групи систолічний тиск в ЛА знизився на 61,3 % (<$E roman p~<<~0,05>), II

групи - на 50,0 % (<$E roman p~<<~0,05>); показники <$E roman {P sub a O sub 2}> відповідно зросли на 25,8 та 29,8 % (<$E roman p~<<~0,05>). Індекс Міллера знизився до (<$E 3,2~symbol С~4,3>) і (<$E 7,2~symbol С~5,9>) бала (<$E roman p~<<~0,05>). У I групі переважали пацієнти з I функціональним класом (ФК) NYHA (14 з 17-ти), а в II - з II ФК (9 з 15-ти). Зроблено висновок, що тромбемболектомія з легеневої артерії за умов штучного кровообігу є ефективним методом лікування гострої ТЕГЛА, особливо в разі незадовільного тромболізису або неможливості його провести з хірургічною летальністю 19,0 %. Це втручання забезпечує зниження систолічного тиску в ЛА на 61,3 %, значне поліпшення оксигенації артеріальної крові та функціонального стану хворих за критеріями NYHA. Хірургічне лікування хронічної післяемболічної легеневої гіпертензії пов'язане з вищою операційною летальністю, ніж у хворих з гострою ТЕГЛА (37,5 %), і гіршим функціональним станом на час виписування, що здебільшого зумовлено розвитком поширеного склерозу не тільки тромбованих, а й інтактних судин. Коли тиск в ЛА дорівнює 75 % і більше від системного, а тривалість хвороби перевищує 6 міс., операція може бути неефективною та навіть призвести до летальності.


Ключ. слова: тромбоэмболия ветвей легочной артерии, тромбэмболэктомия, постэмболическая легочная гипертензия, венозная тромбоэмболия, тромбэмболэктомия из легочной артерии
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.22-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського