РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000133011<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Погребняк А. Д. 
Особенности и преимущества электролитно-плазменной закалки / А. Д. Погребняк, Ю. Н. Тюрин, А. П. Ивченко, В. В. Понорядов, Ш. М. Рузимов, О. П. Кульментьева, В. С. Кшнякин // Металлофизика и новейшие технологии. - 2003. - 25, № 10. - С. 1329-1353. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Проаналізовано процеси в електроліті та плазмовому шарі, що утворюється між рідким електродом - катодом і твердою поверхнею виробу. Запропоновано метод електролітно-плазмового гартування (ЕПГ), де утворення та підтримку плазмового шару стабілізують шляхом періодичного підвищення та зниження електричної напруги. Зміна часу підключення підвищеного електричного потенціалу та його величини надає можливість керувати швидкістю нагрівання й охолодження поверхні виробу в діапазоні від 20 до 500 <$E symbol Р>C/с. Це забезпечує можливість формування загартованих шарів, які мають товщину в діапазоні 0,1 - 10 мм. З використанням методів резерфордівського зворотного розсіяння, пружного резонансу ядерних реакцій на протонах, рентгеноструктурного аналізу, растрової електронної мікроскопії з мікроаналізом вивчено процеси масоперенесення, легування та гартування на внутрішній і зовнішній поверхнях виробу. Показано, що поверхневий шар можна легувати електронами W, Cu, Cr. Рельєф поверхні покриття має широку шорсткість. Виявлено нерівномірне зміцнення за глибиною модифікованого шару за рахунок утворення різних фаз: Fe, Fe3O4, Cr, FeCr, Fe2O3 тощо. Визначено коефіцієнти масоперенесення для W і Cu. Область застосування ЕПГ - це внутрішні циліндричні поверхні, деталі типу ролик (валок), ножі та пилки в металургії, зокрема в чорній, в сільськогосподарській промисловості та замки бурових установок у нафтовій промисловості.


Ключ. слова: упрочнение, закалка, электролит, вода, плазма, эффективность, массоперенос, легирование, плотность дислокаций, мартенсит
Індекс рубрикатора НБУВ: К651.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського