РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000133565<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Амосова К. М. 
Особливості функціонального стану серцево-судинної системи і ремоделювання шлуночків серця у хворих з хронічним легеневим серцем, зумовленим первинною і післяемболічною легеневою гіпертензією / К. М. Амосова, Л. Ф. Конопльова, Д. О. Решотько, В. Є. Казаков, Ю. В. Руденко // Серце і судини. - 2004. - № 1. - С. 57-63. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Порівняно зміни функціонального стану серцево-судинної системи, за даними проби з 6-хвилинною ходьбою (ПШХХ), і систолічної та діастолічної функцій міокарда правого (ПШ) та лівого (ЛШ) шлуночків серця, характер їх ремоделювання у хворих з первинною (ПЛГ) і післяемболічною (ПЕЛГ) легеневою гіпертензією. Обстежено 40 хворих з ПЛГ віком <$E 25,4~symbol С~4,8> років і 30 хворих з ПЕЛГ віком <$E 46,7~symbol С~5,8> років. Для вивчення функціонального стану організму хворих використано ПШХХ. Для оцінки систолічної та діастолічної функції ЛШ і ПШ та їх ремоделювання використано загальноприйняті показники допплер-ЕхоКГ. Показники діастолічної функції ЛШ і ПШ оцінено за ступенем їх відхилення від таких у здорових, окремо в 24-х пацієнтів 1-ої вікової групи (від 15 до 35-ти років) та у 16-ти хворих 2-і групи (від 36 до 55-ти). Достовірність розбіжностей показників у групах оцінено за допомогою критерію Колмогорова - Смірнова, кореляційний аналіз проведено за допомогою лінійного коефіцієнта кореляції Пірсона. Систолічний тиск у легеневій артерії (СТЛА) у хворих з ПЛГ був у середньому (<$E 100,2~symbol С~4,3>) мм рт. ст., а у хворих з ПЕЛГ - (<$E 57,4~symbol С~4,9>) мм рт. ст. (<$E roman p~<<~0,001>). Функціональний стан хворих з ПЛГ був гіршим у порівнянні з таким у хворих з ПЕЛГ. Про це свідчила більша кількість пацієнтів 1-ої групи, які пройшли дистанцію до 400 м в ПШХХ (відповідно 77,5 і 43,0 %; <$E roman p~<<~0,05>). В обох групах виявлено кореляцію дистанції ПШХХ з СТЛА (для хворих з ПЛГ r = -0,76; ПЕЛГ r = -0,67; <$E roman p~<<~0,05>) і функціональним класом (ФК) NYHA (r, відповідно, -0,68 та -0,54, <$E roman p~<<~0,05>). Незважаючи на

різницю СТЛА, у хворих з ПЕЛГ виявлено майже однакове збільшення розміру ПШ: відповідно <$E 29,4~symbol С~1,3> і <$E 31,1~symbol С~2,0> мм, <$E roman p~<<~0,05>, і товщини вільної стінки ПШ: відповідно <$E 8,0~symbol С~0,4> та <$E 8,2~symbol С~0,9> мм; <$E roman p~<<~0,05>. У цьому разі лише у хворих з ПЛГ виявлено значне зниження у порівнянні зі здоровими, фракції укорочення ПШ і прискорення кровоплину в ЛА (у 2,1 і 1,5 рази; <$E roman p~<<~0,05>) і кореляцію показників цих величин з СТЛА (відповідно r = -0,85 і r = 0,64; <$E roman p~<<~0,05>). Вираженішу діастолічну дисфункцію ПШ і ЛШ спостережено у хворих з ПЕЛГ, у порівнянні з такою у пацієнтів з ПЛГ, про що свідчило помітніше (<$E roman p~<<~0,05>) зменшення у порівнянні з віковою нормою Ve/Va (для ПШ - на 47,1 і 27,3 % відповідно, для ЛШ - на 51,1 і 19,0 %) та наявність асиметрії раннього піку E за рахунок вкорочення часу сповільнення у порівнянні зі здоровими лише у хворих з ПЕЛГ (для ПШ - на 24,9 %, для ЛШ - на 26,8 %; <$E roman p~<<~0,001>). Зроблено висновок, що у хворих з ПЛГ спостерігається вираженіше, ніж у разі ПЕЛГ, порушення функціонального стану серцево-судинної системи за даними ПШХХ. Результати цього тесту корелюють з ФК NYHA. Незважаючи на значно вищий СТ в ЛА (на 57,3 %; <$E roman p~<<~0,001>) у хворих з ПЛГ, ніж у хворих з ПЕЛГ, вираженість ремоделювання ПШ в обох групах хворих однакова та виявляється його дилатацією, що переважає над гіпертрофією. Для хворих з ПЕЛГ характерна вираженіша, ніж у разі ПЛГ, діастолічна дисфункція міокарда ПШ і ЛШ за релаксаційним типом, попри однакову вираженість гіпертрофії міокарда та меншу систолічну дисфункцію ПШ.


Ключ. слова: первинна легенева гіпертензія, післяемболічна легенева гіпертензія, систолічна та діастолічна дисфункція правого й лівого шлуночків, ремоделювання, функціональний стан серцево-судинної системи
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського