РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000134821<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Долматов В. Ю. 
Получение износостойких хромовых покрытий с применением наноалмазов различной природы / В. Ю. Долматов, Т. Фуджимура, Г. К. Буркат, Е. А. Орлова, М. В. Веретенникова // Порошковая металлургия. - 2003. - № 11-12. - С. 55-59. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Зіставлено характеристики електрохімічних хром-алмазних покриттів, одержаних з використанням наноалмазів детонаційного та статичного синтезу (0,1/0). Досліджено хромування у стандартному та розведеному електролітах, яке дозволяє одержати твердий хром за температури 45 - 48 <$E symbol Р>С та густини струму від 50 до 130 <$E roman {А "/" дм} sup 2>, а також зносостійкий хром за умов 52 - 56 <$E symbol Р>С та густини струму 50 <$E roman {А "/" дм} sup 2>. Установлено, що мікротвердість збільшується на 30 - 35 % лише за умов високої густини струму, до того ж значною мірою - під час використання наноалмазів детонаційного синтезу. Зносостійкість покриття, навпаки, вище в разі використання алмазів статичного синтезу, хоча в цьому випадку вище знос контртіла. Зазначено, що алмази статичного синтезу не збільшують розсіювальну здатність електроліту, від якої залежить рівномірність покриття. Встановлено, що за комплексом властивостей покриттів, використання наноалмазів детонаційного синтезу переважає у порівнянні з класичними алмазами того ж розміру.


Ключ. слова: наноалмазы, хром-алмазное электрохимическое покрытие, микротвердость, износостойкость, рассеивающая способность электролита
Індекс рубрикатора НБУВ: К663.225

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського