РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000135005<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Урсуленко В. И. 
Постинфарктный разрыв межжелудочковой перегородки. Проблемы хирургического лечения / В. И. Урсуленко, А. В. Руденко, В. П. Захарова, М. Ю. Атаманюк, В. Н. Клюзко // Серце і судини. - 2003. - № 4. - С. 47-52. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Вивчено головні причини смерті хворих з післяінфарктним розриванням міжшлуночкової перегородки (РМШП) і визначено шляхи поліпшення результатів хірургічного лікування цього ускладнення. Обстежено 31-го хворого (21 чоловіка і 10 жінок) з гострим інфарктом міокарда (ГІМ) і РМШП, які лікувалися в кардіологічних відділеннях 7-ми лікарень Києва та регіонів України з 1997 до 2002 рр. Вік хворих був у межах від 43-х до 67-ми років (у середньому <$E 49~symbol С~5,3>). РМШП виник на 3 - 12-у добу від моменту розвитку ГІМ (у середньому <$E 4,8~symbol С~1,2>). В Інституті серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова АМН України прооперовано 15 хворих (I група), 16 - померли в клініках, де їх лікували, в найближчі дні після РМШП від прогресуючої серцевої недостатності (II група). Операцію виконано з використанням штучного кровообігу, помірної гіпотермії та кардіоплегічного захисту міокарда. Всім хворим виконано пластику дефекту МШП синтетичною латкою й аортокоронарне шунтування (АКШ). У 9-ти випадках додатково проведено аневризмографію стінки лівого шлуночка. Оперували в строки від 12 до 120-ти діб від РМШП, у середньому (<$E 55,9~symbol С~31,9>) доби. РМШП у 15-ти хворих локалізувалося в передній її частині (переднє РМШП), у 16-ти - в задній (заднє РМШП) відповідно до локалізації ГІМ. Розміри дефектів у разі переднього та заднього РМШП були практично однаковими - (<$E 2,8~symbol С~1,4>) см у діаметрі й не залежали від кількості оклюзованих КА (<$E roman p~>>~0,05>). Хворі II групи померли в строки від 1 до 28 діб від моменту РМШП, у середньому (<$E 9,4~symbol С~7,1>) доби. Головною причиною їх смерті стала гостра та застійна

серцева недостатність - 14 (87,5 %) хворих. У I групі померли 5 хворих (33,3 %), яким операцію виконано до 1,5 міс. після РМШП. Під час операції, виконаної після 45-ти діб після РМШП, летальних випадків не було (<$E roman p~<<~0,05>). Головною причиною летальних випадків у хворих I групи стала гостра серцева недостатність. Ефективність хірургічного лікування в пізніші строки з РМШП багато в чому пов'язана з розростанням після 1,5 - 2 міс. щільної фіброзної тканини по краях дефекту МШП і його зони. Це дає змогу закрити дефект латкою без великого ризику її відривання та прорізування швів. Головною причиною смерті хворих з РМШП є гостра або застійна серцева недостатність (87,5 % випадків). Щоб поліпшити результати хірургічного лікування таких хворих, доцільно за допомогою активної медикаментозної терапії серцевої недостатності прагнути відстрочити виконання операції до 6 тижнів і більше після РМШП для поліпшення та стійкої стабілізації стану хворих і завершення утворення фіброзної тканини в ділянці країв дефекту.


Ключ. слова: острый инфаркт миокарда, разрыв межжелудочковой перегородки, лечебная тактика, хирургическое лечение, результаты
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського