РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000136450<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Евтушенко С. К. 
Проявления периферической вегетативной недостаточности у пациентов с острыми воспалительными демиелинизирующими полиневропатиями / С. К. Евтушенко, М. В. Ефименко, Я. А. Гончарова, В. Н. Ефименко // Нейрофизиология. - 2003. - 35, № 5. - С. 431-436. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

З метою визначення частоти та значущості проявів периферичної вегетативної недостатності (ПВН) у клінічній картині в пацієнтів з гострими запальними демієлінізуючими поліневропатіями (ГЗДП) проаналізовано 40 випадків зазначених захворювань (21 чоловік і 19 жінок віком від 16-ти до 72-х років). Для виявлення симптомів ПВН використано таблиці Біркмайєра - Вейна. Ці дані зіставлено з результатами докладних електронейроміографічних (ЕНМГ) досліджень. У 38-ми випадках клінічні прояви ГЗДП відповідали синдрому Гійєна - Барре, а в двох - синдрому Міллера - Фішера. Згідно з даними ЕНМГ у 18-ти чоловік (45 %) зміни відповідали переважно мієлінопатії, у 14-ти (35 %) - аксонопатії, а у восьми (20 %) відзначалося змішане ураження (мієліноаксонопатія). У сфері вегетативної регуляції виявлено такі порушення: ортостатичну гіпотензію - у 28-ми пацієнтів (70 %), тахікардію в стані спокою - у 24-х (60 %), гіпертензію в положенні лежачи - у 16-ти (40 %), гіпогідроз шкіри кінцівок - у 18-ти (45 %), диспептичні явища - у восьми (20 %) та нетримання сечі - у трьох (7,5 %). Прояви ПВН спостерігалися на ранній стадії захворювання та зберігалися протягом відновлення рухових функцій; вони найбільш виражені у випадках тяжкого перебігу поліневропатії. Тяжкість вегетативних порушень тісно корелювала зі ступенем дегенерації аксонів (за даними ЕНМГ). Проведене лікування (внутрішньовенне введення імуноглобуліну, плазмаферез, застосування вазоактивних і нейрометаболічних препаратів) не тільки зумовлювало покращання в руховій сфері, але й дозволяло знизити

вираженість симптомів ПВН. Таким чином, у випадках ГЗДП ураження охоплює як товсті мієлінізовані волокна периферичних нервів, так і значну частину тонких волокон, що забезпечують вегетативні функції. ПВН у пацієнтів з ГЗДП виявляється досить часто, і ступінь її вираженості корелює з тяжкістю перебігу хвороби та глибиною ураження периферичних нервів.


Ключ. слова: периферическая вегетативная недостаточность, острые воспалительные демиелинизирующие полиневропатии, вегетативная регуляция, электронейромиография
Індекс рубрикатора НБУВ: Р625-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського