РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000136711<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Солонин Ю. М. 
Разработка порошковых гидрирующихся сплавов для электродов щелочных аккумуляторов. III. Технологические характеристики газораспыленных порошков многокомпонентных интерметаллидных сплавов / Ю. М. Солонин, Л. Л. Коломиец, С. М. Солонин, В. В. Скороход, В. П. Каташинский // Порошковая металлургия. - 2004. - № 1-2. - С. 20-26. - рус.

За допомогою методу газового розпилення одержано порошки РЗМ-вміщуючих сплавів, досліджено їх структуру, поверхню і технологічні та електрохімічні характеристики. Виготовлено газорозпилені порошки сплавів LaNi4,5Al0,5, LaNi2,5Co2,4Al0,1 та (Mm, La)Ni3,5Co0,7Al0,35Mn0,4Zr0,05 із різним розміром частинок. За допомогою рентгенівського аналізу, електронної мікроскопії та дисперсійної спектроскопії поверхні вивчено морфологію, вміст кисню та кристалічну структуру порошків залежно від розміру частинок. Визначено воднесорбційні та електрохімічні властивості порошків різних фракцій. Встановлено, що всі фракції мають подібні морфологію та рентгенівські параметри комірок сплавів. Поверхня газорозпилених порошків із меншим розміром частинок менш забруднена киснем у порівнянні з великими частинками. Водночас фракція з розміром частинок <$E <<~50> мкм має погану активність за умови газового та електрохімічного гідрування. Диференційні термічні криві дрібних частинок мають додатковий екзотермічний пік, який можна зумовити термовимушеним перетворенням аморфної складової у кристалічну. Газорозпилені порошки великої фракції мають такі самі водне- та електрохімічну ємність, як і плавлені сплави.


Ключ. слова: газораспыленные порошки, сорбция водорода, электрохимическая емкость
Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського