РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000138062<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Медведева Ю. В. 
Синаптогенез в совместной культуре нейронов спинальных ганглиев и спинного мозга / Ю. В. Медведева, С. А. Федулова, Н. С. Веселовский // Нейрофизиология. - 2001. - 33, № 6. - С. 399-406. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Із застосуванням методу фіксації потенціалу в конфігурації "ціла клітина" в сумісній культурі нейронів спинного мозку та спінальних гангліїв (СГ) щурів на різних етапах культивування досліджено постсинаптичні струми в нейронах СГ, зумовлені прямою електричною стимуляцією окремих спінальних нейронів. Відповідно до потенціалу реверсії та чутливості до бікукуліну ці струми ідентифіковано як гальмуючі постсинаптичні струми (ГПСС), що переносяться через хлорні канали ГАМК-рецепторів іонами Cl. У перебігу розвитку нейронів сумісної дисоційованої культури амплітуда викликаних ГПСС і час їх наростання статистично вірогідно збільшувалися. Час наростання спонтанних ГПСС (сГПСС) у нейронах СГ на різних етапах культивування лишався незмінним, а частота сГПСС зі збільшенням термінів культивування зростала. Зроблено висновок, що за умов культури спінальні нейрони утворюють гальмівні синаптичні контакти на сомах нейронів СГ і в перебігу культивування кількість функціональних контактів збільшується. Отримані результати дозволяють вважати, що в дисоційованій сумісній культурі моделюється існуючий in vivo процес утворення гальмівних синапсів на терміналах аксонів первинних аферентних нейронів, але з іншою топографією розподілу таких синапсів.


Ключ. слова: синапсы, совместная культура, спинной мозг, спинальные ганглии
Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.797.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського