Губарева Е. С. Состояние зоопланктонного сообщества Севастопольской бухты после вселения гребневика Beroe ovata в Черное море (1999 - 2003 гг.) / Е. С. Губарева, Л. С. Светличный, З. А. Романова, Г. И. Аболмасова, Б. Е. Аннинский, Г. А. Финенко, Л. Бат, А. Кидейс // Мор. екол. журн. - 2004. - 3, № 1. - С. 39-46. - Библиогр.: 26 назв. - рус.У період з вересня 1999 по вересень 2003 р. на постійній станції у гирлі Севастопольської бухти досліджено динаміку видового складу, чисельності та біомаси харчового і желетілого зоопланктону (Beroe ovata та Mnemiopsis leidyi). Сезонна динаміка біомаси харчового зоопланктону характеризувалася двома максимумами - влітку та взимку, та досягала 2,4 <$E roman {г "/" м} sup 2>. Головний внесок у біомасу харчового зоопланктону був за рахунок меропланктону та копепод (<$E 42,8~symbol С~4,0> і <$E 32,0~symbol С~3,4> % середньорічної біомаси, відповідно). Після появи у Севастопольській бухті хижого реброплава B. ovata середньорічна біомаса реброплава M. leidyi зменшилася у середньому в 3,5 рази у порівнянні з 1995 р., і скоротився термін негативного впливу мнєміопсісу на зоопланктонне угрупування. У зв'язку з цим, на тлі покращання екологічного стану прибережних вод біля Севастополя, у декілька разів збільшилася чисельність копепод і меропланктону. Ключ. слова: Черное море, Севастопольская бухта, зоопланктон, Mnemiopsis leidyi, Beroe ovata, численность, биомасса, многолетние изменения Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е6
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж24491 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|