РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000138819<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Георгиев Т. Г. 
Состояние костной ткани крыс после операции остеопластики альвеолярного отростка на модели остеопороза / Т. Г. Георгиев, А. Г. Гулюк, А. П. Левицкий, О. А. Макаренко // Вісн. стоматології. - 2004. - № 3. - С. 9-16. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

В експерименті на 80-ти щурах, 65 з яких утримувались на низькокальцієвій дієті (НКД), вивчено вплив остеопластики кісткового дефекту щелепи за допомогою різних матеріалів (гідроксиапатит, трикальційфосфат, колапан, колагенова мембрана) у поєднанні з уведенням препарату ЕКСО (0,3 мг/кг), на щільність стегнової кістки, активність лужної (ЛФ) і кислої (КФ) фосфатаз, еластази, загальну протеолітичну активність (ЗПА) у кістковій тканині за 3 і 6 місяців після операції. Установлено, що проведення операції остеопластики тимчасово збільшує деструкцію кісткової тканини кістяка щурів, спричинену НКД, що підтверджується зниженням щільності стегнової кістки за 3 місяці після операції. За 6 місяців під дією ЕКСО відзначено збільшення щільності стегнової кістки, ріст активності ЛФ, еластази та ЗПА і зниження активності КФ у кістковій тканині, що свідчить про активізацію процесів кісткостворення. Показано, що вивчені остеопластичні матеріали по-різному впливають на метаболізм кісткової тканини щурів. Для остеопластики кісткових дефектів щелеп за умов аліментарного остеопорозу ефективнішим виявилося сполучення гідроксиапатиту та трикальційфосфату.


Ключ. слова: модель остеопороза, пародонтит, костная ткань, остеопластические материалы, щелочная фосфатаза, кислая фосфатаза, ЕКСО, гидроксиапатит, трикальцийфосфат
Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського