РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000139113<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щербак Н. П. 
Сравнительная геохронология архейских мегаблоков Украинского, Западно-Австралийского и Южно-Африканского щитов / Н. П. Щербак // Мінерал. журн. - 2004. - 26, № 3. - С. 21-32. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Виконано порівняльний віковий аналіз архейських мегаблоків Українського щита на основі реперних ізотопних дат і зіставлення їх з архейськими канонами Західно-Австралійського та Південно-Африканського континентів. Палеоархейські утворення (3,65 - 3,2 млрд рр.) - тоналіт-трондьємітова асоціація з реліктами порід ультраосновного-основного складу, встановлено у Дністерсько-Бузькому та Приазовському мегаблоках. Можна припустити, що у палеоархеї ці мегаблоки складали єдине ціле. У Середньопридніпровському мегаблоці не доведено присутність порід палеоархейського віку. Утворення цього мегаблоку, можливо, відбулося у мезоархеї (3,2 - 2,8 млрд рр.) і пов'язане з початковими процесами формування зеленокам'яних асоціацій. До неоархейського етапу віднесене становлення Росинсько-Тікицького мегаблоку. У палеопротерозої мегаблоки Українського щита підлягали процесам активізації, внаслідок яких утворилися масиви гранітоїдів, дайкові породи. Західно-Австралійський, Південно-Африканський та Український щити мають багато спільного в історії формування і геологічному становленні. Виконане зіставлення дає підставу для виділення у межах щитів трьох вікових зеленокам'яних асоціацій з рубежами: палеоархей - 3,5 - 3,2; мезоархей - 3,2 - 2,8; неоархей 2,8 - 2,6 млрд рр. Спільним для розглянутих щитів є і те, що їх дозеленокам'яні етапи характеризуються розвитком метатоналіт-трондьємітових асоціацій порід.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського