РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000139171<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малышев С. В. 
Сравнительное молекулярно-генетическое картирование генома ржи (Secale cereale L.) и других злаков / С. В. Малышев, В. Н. Корзун, К. И. Забенькова, А. В. Войлоков, А. Бернер, Н. А. Картель // Цитология и генетика. - 2003. - 37, № 5. - С. 9-20. - Библиогр.: 66 назв. - рус.

Побудовано генетичну карту геному жита, яка складається з 149-ти RFLP, 20-ти ізоферментних і 12 мікросателітних маркерів. З використанням набору зондів, які перехресно гібридизуються, показано наявність множинних транслокацій у геномі жита у порівнянні з геномом пшениці чи ячменю. У межах значних ділянок геному, проте, спостережено сувору колінеарність маркерів, яка дозволяє використовувати метод порівняльного картування для включення нових генів. На одержаній генетичній карті локалізовано 18 морфологічних і селекційно-цінних генів з використанням різних популяцій жита. Проведено порівняльний аналіз гомеологічних локусів у геномах видів Triticeae, а також геномах рису та кукурудзи. Показано, що гени, які контролюють ряд морфологічних ознак, висоту рослин, фотоперіодичну реакцію й ознаку яровина/озимість, високо консервативні у злаків і формують чіткі гомеологічні ряди.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.4-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського