РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000140967<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковлева Т. Ю. 
Усталостное разрушение сплава ВНС-25 / Т. Ю. Яковлева, Л. Е. Матохнюк // Пробл. прочности. - 2003. - № 6. - С. 47-55. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Наведено результати експериментального дослідження впливу частоти навантаження у діапазоні 20 Гц - 10 кГц та асиметрії циклів на тріщиностійкість сплаву ВНС-25. Показано, що зі збільшенням частоти циклів швидкість росту тріщини монотонно знижується, а порогові значення коефіцієнтів інтенсивності напруження <$E DELTA K sub th> зростають, що зумовлено незавершеністю процесів пластичного деформування за високих частот навантаження та підвищенням ролі механізмів руйнування, які сприяють збільшенню енергоємності процесів росту тріщини від утомленості. Зіставлення частотних залежностей величин <$E DELTA K sub th>, меж витривалості гладких зразків і зразків із концентратором напружень свідчить, що у відносних координатах вони описуються єдиним співвідношенням. Це дозволяє кількісно оцінювати вплив швидкості циклічного деформування на вказані характеристики матеріалу на базі одного виду випробувань. Установлено, що значення <$E DELTA K sub th> у разі асиметричних циклів навантаження пов'язані з <$E DELTA K sub th> у випадку симетричних циклів і з коефіцієнтом чутливості матеріалу до статичної складової, а також лінійно залежать від коефіцієнта асиметрії циклів.


Ключ. слова: усталостное разрушение, циклическая трещиностойкость, частота нагружения, асимметрия циклов, фрактограмма
Індекс рубрикатора НБУВ: К206.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського