РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000141078<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хоркавців О. Я. 
Участь кальцію у гравітропізмі протонеми моху Pohlia nutans (Hedw.) Lindb. / О. Я. Хоркавців, О. Т. Демків, Я. Д. Хоркавців // Косм. наука і технологія. - 2002. - 8, № 1. - С. 89-95. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Показано, що протонемі мохів властивий верхівковий тип росту, який відбувається за рахунок видовження та поділів апікальної клітини. На світлі протонема росте плагіотропно, формуючи радіально симетричні дернинки, а у темряві утворює пучок паралельних, негативно гравітропних столонів. Цитохімічні дослідження свідчать, що апекс верхівкових клітин є локальним місцем входу іонів кальцію, і звідси формується його апікально-базальний градієнт. У апексі підтримується висока концентрація Ca<^>2+, яка збільшується з перших годин гравістимуляції. Цитохімічна активність Ca<^>2+-АТФази була найнижчою у верхівці апікальної клітини, а найвищою - у базальному кінці, на межі між апікальною та субапікальною клітинами. Розподіл цитохімічної реакції Ca<^>2+-АТФази істотно не відрізнявся за умов кліностатування у порівнянні з гравістимульованою протонемою. Отже, можна вважати, що в апікальній клітині функціонує полярний (базипетальний) транспорт Ca<^>2+, енергетично забезпечений Ca<^>2+-АТФазою. Верапаміл та ортованадат натрію пригнічували гравітропізм і порушували зональний розподіл пластид, що підтверджує участь кальцію у гравітропізмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського