РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000141211<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Высоцкий И. Ю. 
Фармакологическая регуляция активности ферментов, принимающих участие в метаболизме эпоксидных соединений / И. Ю. Высоцкий // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2002. - № 8. - С. 39-48. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

У дослідах на білих щурах-самцях лінії Вістар досліджено можливий вплив фармакологічних засобів з різними механізмами дії на активність <$E gamma>-глутамілтрансферази (<$E gamma>-ГТ), глутатіон-S-трансферази (Г-S-Т), епоксидгідролази (ЕГ) в нормі та за умов гострої інтоксикації леткими компонентами епоксидної смоли (ЕС) ЕД-20. Установлено, що введення клофібрату (200 мг/кг, 2 дні) значно підвищує у печінці інтактних тварин активність Г-S-Т і ЕГ, а омепразолу (50 мг/кг, 7 днів) - тільки ЕГ. Кверцетин (100 мг/кг, 5 днів) гальмував активність Г-S-Т і не впливав на рівень ЕГ. Флавінат (4 мг/кг), введений за лікувально-профілактичною схемою, у порівнянні з кверцетином (350 мг/кг), ліпідом (0,8 ммоль/кг) і ацетилцистеїном (450 мг/кг) є найбільш ефективним засобом для усунення порушень активності <$E gamma>-ГТ у сироватці крові, Г-S-Т і ЕГ у печінці тварин у разі гострого інгаляційного отруєння леткими компонентами ЕС ЕД-20. Зроблено висновок, що фармакологічна активація ЕГ і Г-S-Т може бути важливим механізмом прискорення метаболізму епоксидних сполук, інших ксенобіотиків до менш токсичних речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.776

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського