РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000142997<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Brik A. B. 
Angular dependences of anomalous signals registered by EPR spectrometer in mineralized biological tissues / A. B. Brik // Мінерал. журн. - 2003. - 25, № 2-3. - С. 11-21. - Библиогр.: 19 назв. - англ.

За допомогою ЕПР спектрометра, що працює в трисантиметровому діапазоні довжин хвиль, вивчено аномальні резонансні сигнали в слабкомінералізованих біологічних тканинах. Досліджено тканини раковин молюсків, а також тканини мозку людини та тварин. Показано, що кутові залежності резонансних полів аномальних сигналів не можуть бути описані в наближенні звичайних слабков'язаних парамагнітних центрів. У тканинах мозку виявлено декілька резонансних сигналів з різною шириною ліній <$E DELTA В>. Ці сигнали розділено на дві групи: вузькі з <$E DELTA B~symbol Ы~5~-~8> і широкі з <$E DELTA B~symbol Ы~12~-~150 roman mT>. Динамічні характеристики вузьких сигналів у тканинах мозку й у раковинах молюсків є подібними. У разі високого рівня мікрохвильової потужності на контурі цих резонансних сигналів з'являються параболічні зони, пов'язані з проявом квантових осциляцій. На підставі цих експериментів зроблено висновок, що властивості магнітних областей, які продукують вузькі сигнали в тканинах мозку та в раковинах молюсків, є подібними. Проаналізовано різноманітні фізичні моделі, що можуть пояснити характеристики аномальних резонансних сигналів. Показано, що вузькі резонансні сигнали в тканинах мозку обумовлені обміннозв'язаними парамагнітними центрами, які локалізовані в нанорозмірних мінеральних частинках. Розщеплення вузьких сигналів мікрохвильовим полем викликано впливом цього поля на рух електронів між різними іонами, які пов'язані обмінною взаємодією. Припущено, що широкі сигнали в тканинах мозку обумовлено антиферомагнітними або феромагнітними частинками з розмірами порядку мікрометрів. Мінеральні частинки в тканинах мозку мають унікальні

магнітні властивості, що визначаються структурою органічної матриці. Це призводить до створення в біологічних тканинах особливих магнітних частинок, які названо біомагнетиками. Зроблено висновок, що в тканинах мозку мають місце процеси біомінералізації. У результаті біомінералізації в мозку формуються фізіогенні (нормальні) та патогенні мінеральні частинки. Припущено, що вузькі та широкі резонансні сигнали в тканинах мозку продукуються відповідно фізіогенними (нормальними) та патогенними мінеральними частинками; а також, що фізіогенні магнітні частинки грають важливу роль у функціонуванні мозку, а патогенні можуть бути причиною захворювань мозку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*699.177в733.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського