РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000143518<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sliwinski W.  
Influence of old-red lithology upon Cu, U Migration / W. Sliwinski, A. T. Solecki, K. Derevska, O. Aleksandrov // Минерал. журн. - 2002. - № 5-6. - С. 23-28. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Польові дослідження проведено на 13-ти проявах мідної мінералізації у відкладах дністровської серії нижнього девону, які розташовані в долині р. Дністр від с. Литячі на північному заході до м. Заліщики на південному сході. Для визначення вмісту U, Th і K застосовано гамма-спектрометр GR-320. З'ясовано, що міграція збагачених киснем підземних вод за субаеральних умов призвела до вилуговування U та інших металів з осадової товщі. Завдяки зменшенню окиснювального потенціалу підземних вод локальні відновні умови сприяли відкладанню металів з розчинів. У зоні змішування збагачених киснем вод з киснедефіцитними можливе формування рудних тіл, приурочених до зони окиснювально-відновного бар'єра в шарах пісковиків. Межі між породами з різною проникливістю (пісковик/аргіліт та інші) також є сприятливими для відкладання урану. Зважаючи на мінливість характеристик підземних вод протягом формування мінералізації, такі локальні її прояви можуть зустрічатися як у окиснювальному (червоний), так і у відновлювальному (зелений) середовищі. Мідна та уранова мінералізація локалізовані у прошарках аргілітів, що розташовані або безпосередньо в межах, або трохи нижче шарів ясно-сірих до білого ущільнених кварцових пісковиків. Останні забезпечували сприятливі умови для міграції підземних вод і формування мінералізації окиснювально-відновного бар'єра.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.441-6 + Д473

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського