РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000143593<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tsymbal S. N. 
Kimberlites of the Central Part of the Prypyat Swell (Ukraine) = Кимберлиты центральной части Припятского вала (Украина) / S. N. Tsymbal // Мінерал. журн. - 2004. - 26, № 1. - С. 70-87. - Библиогр.: 23 назв. - англ.

Наведено мінералого-петрографічну та геохімічну характеристику кімберлітів девонського віку. Встановлено їх належність до кімберлітів базальтоїдного типу жерлової фації. Вони мають високий вміст MgO, підвищений - CaO і порівняно низький - TiO2, K2O, P2O5 і, крім того, збагачені когерентними (Cr, Ni, Co) та некогерентними (Nb, Zr, Ta, РЗЕ, Ba, Sr, Th) елементами. За мінеральним складом і геохімічними особливостями ці кімберліти подібні до кімберлітів групи I (Південна Африка). У них фіксуються ксеноліти глибинних порід (піропові та ільменітові лерцоліти, еклогіти, олівінові слюдити) та ксенокристали їх мінералів (піроп, пікроільменіт, хромшпінеліди, хромдіопсид). Серед глибинних мінералів ідентифіковані різновиди, які належать до парагенезису дунітів, гарцбургітів, верлітів, зернистих і порфіровидних лерцолітів, олівінових вебстеритів, магнезіальних та магнезіально-залізистих еклогітів. З допомогою відомих геотермометрів і геобарометрів визначено термодинамічні умови їх утворення. Показано, шо вони кристалізувались у широкому діапазоні температури (від 700 до 1 380 <$E symbol Р>C) та тиску (від 17 - 20 до 55 - 60 кбар) і є продуктами дезінтеграції порід літосферної мантії графіт- і алмаз-піропової фацій глибинності та, частково, астеносферної мантії. Зроблено висновок про високі перспективи Прип'ятського валу для пошуків родовищ алмазу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342,531 + Д59(45УКР)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського