РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000143681<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Wasser S. P. 
Medicinal mushrooms: past, present and future = Лікарські гриби: минуле, сучасне і майбутнє / S. P. Wasser, K. M. Sytnik, A. S. Buchalo, E. F. Solomko // Укр. ботан. журн. - 2002. - 59, № 5. - С. 499-524. - Библиогр.: 144 назв. - англ.

Проаналізовано матеріали I Міжнародної конференції "Перспективи лікарських грибів в охороні здоров'я і харчуванні в XXI столітті" (12 - 14 вересня 2001 р., Київ, Україна). Вже сотні років лікарські гриби добре відомі у східній медицині як засоби, що зміцнюють здоров'я. У 2001 р. загальний обсяг світового виробництва та реалізації продуктів із їстівних та лікарських грибів становив суму, що приблизно дорівнює 18-ти більйонам доларів США. За оцінками фахівців, на Землі налічується близько 140 тис. видів грибів, однак вивчено лише 10 % з них (описано і названо близько 14-ти тис. видів). Гриби здійснюють біоконверсію різних відходів, є практично невичерпним джерелом нових фармакологічних препаратів. Багато (якщо не всі) вищі базидіальні гриби містять біологічно активні полісахариди, які можна одержувати з плодових тіл, культурального міцелію і культуральної рідини. Ці полісахариди мають різний хімічний склад, що включає, як правило, високомолекулярні розгалужені <$E beta>-глюкани. Більшість клінічних випробувань їх протипухлинної активності проведено з комерційними препаратами: лентинаном, що одержують з плодових тіл Lentinus edodes, креситином з міцеліальної біомаси Trametes versicolor і шизофіланом з культуральної рідини Schizophyllum commune. Однак багато полісахаридів з ряду інших видів грибів також показали обнадійливі результати. Грибні полісахаридні препарати особливо перспективні для клінічного використання в поєднанні з хіміотерапією. Вони запобігають розвитку різних видів пухлин або гальмують його та перешкоджають росту метастазів.

Грибні полісахариди не впливають безпосередньо на ракові клітини, їх антипухлинна дія заснована на активізації імунної системи самого організму. Підсумовано дані про полісахариди 651-го виду та 7-ми внутрішньовидових таксонів із 182-х родів вищих гетеро- і гомобазидіоміцетів. Розвиток методів культивування їстівних і лікарських базидіоміцетів - основний шлях біотехнологічного використання величезного потенціалу грибів у XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*87

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського