РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000143767<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Rosenfeld L. G. 
New approaches to study of interaction mechanisms of an organic and mineral matter in resorbed implants / L. G. Rosenfeld, A. B. Brik, G. H. Kenner, O. N. Atamanenko, V. A. Dubok, A. M. Kalinichenko, N. N. Bagmut // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2002. - № 1. - С. 9-16. - Библиогр.: 17 назв. - англ.

Вивчено процеси асиміляції мінеральної матерії імплантатів (виготовлених на основі синтетичного гідроксилапатиту) живою кістковою тканиною експериментальних тварин. Процеси асиміляції розглянуто на рівні вільних радикалів і нанорозмірних підсистем кісткової тканини. Дослідження імплантатів, вилучених із кісток тварин, виконано за допомогою методу електронного парамагнітного резонансу (ЕПР) і протонного магнітного резонансу (ПМР). Показано, що інформація щодо механізмів взаємодії органічної та мінеральної матерій, а також процесів асиміляції імплантатів кістковою тканиною може бути отримана за допомогою нативних вільних радикалів <$E {roman R} sub n> і радикалів <$E roman CO sub 2 sup ->. Визначено кількість радикалів <$E {roman R} sub n> і <$E roman CO sub 2 sup -> в регенераті кісткової тканини залежно від часу перебування імплантата в організмі тварини. Розглянуто механізми формування та місця локалізації радикалів <$E {roman R} sub n> і <$E roman CO sub 2 sup ->. Припущено, що радикали <$E {roman R} sub n> локалізовано у ферментах та інших фізіологічно активних речовинах, які продукуються остеокластами в імплантованому матеріалі. Припущено також, що передцентри <$E roman CO sub 2 sup ->-радикалів формуються завдяки взаємодії молекул колагену (продукованого остеобластами в імплантованому матеріалі) з частинками гідроксилапатиту та локалізовані на поверхні цих частинок.

Знайдено кореляцію між кількістю колагену, яку визначено за допомогою ПМР-методу, та кількістю <$E roman CO sub 2 sup ->-радикалів, визначеною за допомогою ЕПР-методу, в імплантатах, виготовлених із різноманітних матеріалів. На підставі даних ЕПР можна виділити три типи процесів асиміляції імплантатів кістковою тканиною: проникнення фізіологічно активних речовин, які мають аномально високу концентрацію нативних радикалів <$E {roman R} sub n>, в імплантат і дискретну резорбцію імплантованої мінеральної матерії; проникнення колагену в імплантат і фізико-хімічну взаємодію електричного диполя молекул колагену з поверхні імплантата, що призводить до формування <$E roman CO sub 2 sup ->-радикалів; формування в об'ємі імплантата квазістабільних мінерально-органічних асоційованих підсистем, які мають низьку концентрацію нативних радикалів <$E {roman R} sub n> і високу концентрацію радикалів <$E roman CO sub 2 sup ->. Обговорено можливості використання спеціальних парамагнітних маркерів, що можуть бути введені у структуру гідроксилапатиту в позиції кальцію та фосфору, для вивчення механізмів взаємодії органічної та мінеральної матерій, а також процесів резорбції імплантатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.998

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського