РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000144563<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gumenjuk A. F. 
Thermoluminescence studies of undoped LiF crystals. 2. The oscillator-like regularity in trap activation energies = Дослідження термолюмінесценції нелегованих кристалів LiF. 2. Осциляторна закономірність в енергіях пасток / A. F. Gumenjuk, S. Yu. Kutovyi // Укр. фіз. журн. - 2005. - 50, № 10. - С. 1125-1133. - Библиогр.: 32 назв. - англ.

Методом термолюмінесценції (ТЛ) досліджено енергетичний спектр центрів прилипання (ЦП) в спеціально не легованих кристалах LiF. Параметри пасток, які відповідають за низькотемпературний інтенсивний максимум ТЛ 141К, досліджено в першій частині роботи. В цій частині методом фракційного висвічування детально досліджено енергетичний спектр пасток, що відповідають за піки ТЛ у більш високотемпературній області - <$E 150~symbol Ш~450~roman K>. Іх енергії активації утворюють одну осциляторну серію <$E E sub n ~=~h bar omega sub roman ТЛ n>, <$E h bar omega~=~0,1617~roman eB> (1 304 <$E roman см sup -1>), і, на відміну від раніше досліджених нами речовин, n набуває як півцілих, так і цілих значень. Запропоновано можливий механізм існування цієї закономірності. На підставі оцінки статистичної суми для осциляторних станів зроблено висновок, що в LiF процес ТЛ відбувається шляхом тунелювання зарядів із збуджених коливальних станів ЦП у збуджені стани центрів люмінесценції. В цьому випадку енергія активації пасток кратна цілому числу коливальних квантів. Якщо ж процес доставки заряду до центра рекомбінації відбувається через зонний механізм, то енергія активації описується формулою осцилятора з півцілими n (n + 1/2). Такий випадок реалізується при руйнуванні <$E V sub k>-центрів у LiF, а також у всіх досліджених раніше кристалах. На противагу раніше дослідженим кристалам із складною граткою, в спектрі КРС LiF не знайдено відповідної лінії, як і в інших лужно-галоїдних кристалах - NaCl, KCl. Виходячи з наявності кореляції між значеннями <$E h bar omega sub roman ТЛ> в LiF, NaCl, KCl та масами аніонів,

припускається, що ця частота відповідає локальній коливальній моді молекули галоїду <$E roman X sub 2 sup ->.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.13 + В379.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського