РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000144781<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kondratenko P. A. 
Physical processes of image forming in luminescent materials on the basis of anthracene = Фізичні процеси формування зображення в люмінесцентних матеріалах на основі антрацену / P. A. Kondratenko, Yu. M. Lopatkin // Укр. фіз. журн. - 2004. - 49, № 12(а). - С. А10-А13. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

Досліджено фізичні процеси релаксації збудження в молекулах пероксиду та, зокрема, механізмів дисоціації молекули з основного та збудженого станів. Теоретичні й експериментальні дослідження процесів, що протікають у люмінесцентних матеріалах на основі антрацену (тверді полімерні розчини і полікристалічні шари антрацену) показують, що первинним процесом запису інформації є процес окиснювання з утворенням перекису антрацену (пероксиду). Потім у твердих розчинах здійснюється дисоціація пероксиду на вихідні продукти, у той час як у полікристалічних шарах відбувається подальше перетворення пероксиду в антрахінон. Вивчення властивостей пероксиду в основному та збудженому станах показало, що його термічна дисоціація призводить до відщеплення молекули кисню, яка в цьому разі долає бар'єр близько 1,2 еВ. У результаті подовження C - O-зв'язку понад 0,25 нм виникає перетин основного синглетного стану з триплетним, локалізованим на цьому ж зв'язку. В результаті дисоціації утворюється молекула антрацену в синглетному стані та молекула кисню у триплетному стані. Збудження молекули пероксиду шляхом захоплення екситона з наступною релаксацією збудження призводить до його локалізації в триплетному дисоціативному стані, локалізованому на O - O-зв'язку. В разі подовження цього зв'язку до 0,2 нм триплетний стан стає основним станом молекули, з якого після відщеплення двох атомів водню й утворюється антрахінон. Останній, взаємодіючи зі збудженими молекулами антрацену, утворює комплекси з переносом заряду, що ефективно гасять екситонну флуоресценцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.142 + В342.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського