РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000144859<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gulin S. B. 
Observation of microbial carbonate build-ups growing at methane seeps near the upper boundary of the gas-hydrate stability zone in the Black Sea = Виявлення бактеріальних карбонатних споруд, що ростуть поблизу верхньої границі зони стабілізації газогідратів у Чорному морі / S. B. Gulin, J. Greinert, V. N. Egorov, M. De Batist, Yu. G. Artemov // Мор. екол. журн. - 2005. - 4, № 3. - С. 5-14. - Библиогр.: 25 назв. - англ.

Інтенсивне драгування, виконане в травні - червні 2004 р. у верхній частині палео-дельти Дніпра (північно-західна частина Чорного моря), дозволило вперше знайти коралоподібні карбонатні споруди поблизу верхньої межі зони стабілізації газогідратів (~ 700 м). Зразки карбонатів, відібрані за допомогою донного трала, є фрагментами верхньої, середньої та нижньої частини споруди та морфологічно подібні до зразків, досліджених раніше в більш мілководних і в більш глибоководних районах струминних виходів метану з дна Чорного моря. Разом з тим, уперше виявлені пластинчасті перфоровані карбонати з нижньої частини споруди є першим свідченням того, що канали для виходу газу формуються на самій ранній стадії росту цих структур. Аналіз ізотопного складу карбонатів показав, що дисперсія ізотопів вуглецю (<$E delta nothing sup 13 roman C>) у верхній частині споруди варіює від -33,7 <194> до -36,6 <194>, тоді як у нижній частині карбонати характеризуються меншим вмістом важких ізотопів вуглецю (<$E delta nothing sup 13 roman C~=~-42,0~symbol Ш~-44,6> <194>). Ізотопний склад кисню також показав розходження у відносному вмісті <$E nothing sup 18 roman O> у верхній частині будівлі (<$E delta nothing sup 18 roman O~=~0,7~symbol Ш~0,94> <194>), і її нижньої частини (<$E delta nothing sup 18 roman O~=~1,35~symbol Ш~1,57> <194>). Дані з ізотопного складу вуглецю та кисню показали, що карбонатні споруди на дослідженій глибині сформовані в результаті анаеробного окиснювання метану (АОМ), що надходить з верхніх шарів донних відкладів. Розходження у величинах

<$E delta nothing sup 13 roman C> і <$E delta nothing sup 18 roman O>, виявлене у верхній і нижній частині споруд, може свідчити про те, що в міру її росту більша кількість бікарбонатів, розчинених у навколишній морській воді, використовується метанотрофними археобактеріями в процесі АОМ. Також, це може відображати зміни солоності, температури та вміст сірководню в придонній воді протягом тривалого (2 500 - 5 500 років) періоду росту бактеріальних карбонатних споруд у Чорному морі.


Ключ. слова: Black Sea, methane seepage, gas hydrates
Індекс рубрикатора НБУВ: Д549(922.8)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24491 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського