РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000145356<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Деньга О. В. 
Эхоостеометрическая оценка воздействия различных адаптогенных препаратов на процессы остеогенеза в эксперименте на животных / О. В. Деньга, Б. Н. Марчук, В. Н. Горохивский, И. В. Ходаков, Э. М. Деньга // Вісн. стоматології. - 2005. - № 1. - С. 2-4. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Методом ультразвукової ехоостеометрії в експерименті на щурах виявлено, що карієсогенна дієта зменшує у порівнянні з дієтою віварію фазову швидкість поширення ультразвукових (УЗ) хвиль у стегновій кістці та у альвеолярному відростку, що пояснюється як зменшенням об'ємної частки кісткових трабекул, так і зменшенням мінеральної щільності кістки, модуля її пружності Юнга. Застосування таких адаптогенних препаратів, як "Біотит-C" (екстракт проростків пшениці), "ЕКСО" (екстракт сої), а також цитрату кальцію істотно гальмує в цьому випадку резорбційні процеси у кісткових тканинах тварин і швидкість УЗ-хвиль наближається до швидкості у тварин дієти віварію. Однак, тільки комплексне застосування адаптогенів "Біотрит-С" та "ЕКСО" у сполученні з "Кальцитом" дозволяє значно зміщати процеси у кісткових тканинах тварин у бік остеогенезу. При цьому швидкість УЗ-хвиль зростає у стегновій кістці на 34 %, а у верхній щелепі альвеолярного відростка - на 52 %, що перевищує таку у інтактних тварин та пояснюється прискореним утворенням зрілої кістки.


Ключ. слова: эксперимент, крысы, ультразвуковая эхоостеометрия, резорбция и остеогенез кости, адаптогены
Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського