РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000145786<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Віничук С. М. 
Центральні механізми розвитку втоми у хворих на розсіяний склероз / С. М. Віничук, О. О. Копчак, І. П. Бренер // Укр. мед. часоп. - 2005. - № 1. - С. 119-124. - Бібліогр.: С. 123. - укp.

Мета дослідження - визначити взаємозв'язок між тяжкістю втоми у хворих на розсіяний склероз (PC) і поширеністю вогнищ демієлінізації в головному мозку за даними магнітно-резонансної томографії (МРТ), з'ясувати роль дисфункції контралатеральних сенсомоторних ділянок кори лобних часток головного мозку у виникненні втоми. У дослідження були залучені 120 (47 чоловіків та 73 жінки віком від 19 до 57-ми років) хворих на PC. Всім пацієнтам проводили МРТ головного мозку. Додатково 21-му хворому (8-ми чоловікам та 13-ти жінкам) віком від 16-ти до 57-ми років проведено клініко-електрофізіологічне обстеження. До контрольної групи увійшли 11 практично здорових осіб із порівнянними демографічними показниками. Аналіз отриманих результатів засвідчив, що втома у хворих на PC здебільшого виникала у разі множинного ураження структур головного мозку. Локальне ураження окремих ділянок головного мозку за даними МРТ істотно не впливало на вираженість втоми. Результати клініко-електрофізіологічного дослідження свідчать про виникнення у хворих на PC із проявами втоми кортикальної дисфункції у відповідних сенсомоторних ділянках кори головного мозку навіть під час виконання простих тестів із моторним навантаженням. Отримані дані підтверджують значення центральних механізмів у виникненні втоми у хворих на PC.


Ключ. слова: розсіяний склероз, втома, центральні механізми розвитку
Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського