РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000145852<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Руденко А. В. 
Хирургическая стратегия и тактика реваскуляризации миокарда на работающем сердце у больных с ишемической болезнью сердца / А. В. Руденко, В. И. Урсуленко, А. Н. Купчинский // Серце і судини. - 2004. - № 4. - С. 15-20. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розроблено і вдосконалено хірургічну стратегію і тактику реваскуляризації міокарда на працюючому серці у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). В ІССХ ім. М. М. Амосова АМН України з 2000 до 2003 р. включно виконано 1 257 операцій коронарного шунтування (КШ) на працюючому серці у хворих з ІХС. Під час аналізу матеріалу виділено два періоди: 1-й - період засвоєння методу та нагромадження досвіду (2000 р.; n = 78); 2-й - період стабільних результатів (2001 - 2003 рр.; n = 1 179). У 1-й період, окрім 78-ми операцій на працюючому серці, виконано також 79 втручань за умов штучного кровообігу та кардіоплегічної зупинки серця (n = 157). Стратегія КШ на працюючому серці передбачає послідовне зменшення зони ішемії після кожного накладання дистального анастомозу. Для досягнення цієї мети принципово важливою є така послідовність: першими виділяють внутрішню грудну артерію (ВГА) і венозні трансплантати, першими накладають проксимальні анастомози (за винятком випадків, коли гемодинамічна ситуація вимагає швидкого анастомозування ВГА та передньої міжшлуночкової гілки (ПМШГ)), шунтують колатеризовані коронарні артерії (КА), останніми - ті, що "віддають" колатералі. За рівнозначних ушкоджень і відсутності колатералей першою повинна шунтуватися ПМШГ. Якщо стабілізація й оклюзія однієї з ушкоджених КА призводить до погіршення гемодинаміки, треба підключити екстракорпоральний кровообіг. Ці принципи повинні бути адаптовані з урахуванням стану конкретного хворого. Доступ до КА, розташованих на задній поверхні шлуночків, забезпечується

вертикальною позицією серця, яка досягається ротаційними лігатурами. Результати та обговорення. Використання методу КШ на працюючому серці після його освоєння та нагромадження досвіду (2-й період) дало змогу у порівняння з 1-м періодом у 3 рази збільшити кількість прооперованих хворих з ІХС, знизити летальність з 5,1 до 0,9 % (<$E p~<<~0,01>), забезпечити 100 % реваскуляризацію міокарда, своєчасно виконувати невідкладні операції, а також зменшити тривалість перебування хворих у клініці після операції з (<$E 10,1~symbol С~2,2>) до (<$E 4,8~symbol С~0,9>) доби (<$E p~<<~0,01>). КШ на працюючому серці дозволяє в 3 рази збільшити кількість прооперованих хворих на ІХС з повною реваскуляризацією міокарда та летальністю до 1 %; зменшити кількість ускладнень і тривалість перебування хворих у стаціонарі; одержати добрі ранні та найближчі результати.


Ключ. слова: хирургическая стратегия, коронарное шунтирование, межсосудистые анастомозы, стабилизирующее устройство, вертикальная позиция сердца
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р457.365.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського