РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000146713<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дружинін А. О. 
Тензометричні характеристики мікрокристалів кремнію при кріогенних температурах / А. О. Дружинін, І. Й. Мар'ямова, О. П. Кутраков, І. В. Павловський // Сенсор. електрон. і мікросистем. технології. - 2005. - № 3. - С. 74-81. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Для створення сенсорів деформації, працездатних за умов кріогенних температур, досліджено тензометричні характеристики легованих бором ниткоподібних кристалів (НК) Si p-типу, закріплених на пружних елементах, виготовлених зі сталі, за фіксованих температур 4,2, 77 і 300 K. Показано, що термічна деформація, яка виникає внаслідок різниці коефіцієнтів термічного розширення кремнію та матеріалу пружного елемента (сталі) у разі закріплення кристала на балці, дуже сильно впливає на тензометричні характеристики кристалів кремнію, особливо за кріогенних температур. Це необхідно враховувати у процесі розробки сенсорів на базі мікрокристалів Si для вимірювання деформацій у конструкціях, виготовлених з різних матеріалів. Показано, що НК Si p-типу з <$E rho sub {300~roman K}~=~0,010~roman {Ом~times~см}> з концентрацією бору поблизу переходу метал - діелектрик з металевого боку з коефіцієнтом тензочутливості <$E K sub {4,2~roman K}~=~-1~020> у разі деформації стиску є найбільш придатними для створення сенсорів деформації для кріогенних температур, зокрема для 4,2 K. Для створення сенсорів деформації для температури рідкого азоту найбільш придатними є НК p-Si з <$E rho sub {300~roman K}~=~0,025~roman {Ом~times~см}> з коефіцієнтом тензочутливості <$E K sub {77~roman K}~=~263>.


Ключ. слова: кремній, ниткоподібні кристали, кріогенні температури, сенсори деформації, п'єзорезистивний
Індекс рубрикатора НБУВ: З843.413 + В379.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського