РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000147482<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Талаева Т. В. 
Системное воспаление как патогенетическая основа синдрома инсулинорезистентности и эффективность триметазидина в предупреждении его развития / Т. В. Талаева, Т. А. Крячок, О. В. Янус, В. А. Шумаков, В. В. Братусь // Серце і судини. - 2005. - № 1. - С. 31-40. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

Визначено патогенетичну роль системного запалення і його зв'язок з порушеннями обміну ліпідів у розвитку синдрому інсулінорезистентності (ІР). Та проведено оцінку можливості запобігання його розвитку шляхом пригнічення <$E beta>-окиснення вільних жирних кислот (ВЖК) за допомогою триметазидину MR з використанням експериментальної моделі запалення у кролів. Вивчались кролі з моделлю синдрому ІР, відтвореного за допомогою внутрішньовенного введення ліпополісахариду. У вихідному стані й через 2, 4, 6 і 8 тижнів у крові визначали головні показники обміну ліпідів і ліпопротенів (ЛП), вміст ВЖК, глюкози і глікозильованого гемоглобіну, активність післягепаринової ліпопротеїнліпази, а також чутливість до інсуліну. Паралельно досліджено активність циркулюючих моноцитів і нейтрофілів, вияв вільнорадикальних процесів у крові, вміст С-реактивного протеїну (С-РП); оцінено антиоксидативний потенціал плазми. Наявність і концентрацію в крові

модифікованих ЛП визначали з використанням культури макрофагів мишей. Триметазидин MR застосовували з першої доби в дозі 3 мг/кг протягом 8 тижнів експерименту в 15 кролів. Контрольну групу склали 15 тварин. Перебіг системного запалення протягом 8 тижнів супроводжувався збільшенням вмісту глюкози в крові в 2,4 разу - в кінці 4-го і підвищенням удвічі протягом 6 - 8 тижнів (<$E roman p~<<~0,01>); підвищенням рівня загального холестерину в кінці 4-го тижня на 30 %, в кінці 6-го - на 78 %, в кінці 8-го - на 96 % від початкового (<$E roman p~<<~0,01>) і тригліцеридів на 50 % у кінці 4-го тижня, на 150 % - протягом 6 - 8-го тижнів (<$E roman p~<<~0,01>). При цьому зниження чутливості до інсуліну прямо залежало як від інтенсивності запалення, так і ступеня зростання вмісту ВЖК в плазмі крові. Застосування триметазидину MR дало змогу зменшити до кінця 4 - 8-го тижнів приріст вмісту С-РП на 40 % (<$E roman p~<<~0,01>), запобігти розвитку порушень обміну ліпідів, ЛП і глюкози, знизити чутливість до інсуліну. Результати дослідження підтверджують гіпотезу про патогенетичне значення системного запалення і пов'язаної з ним гіперліпідемії в розвитку синдрому ІР. Гальмування (<$E beta>-окиснення ВЖК після триметазидину в експериментальній моделі запалення сприяє зменшенню вияву запалення, оксидативного стресу, зростанню атерогенного потенціалу плазми і запобіганню розвитку ІР.


Ключ. слова: инсулинорезистентность, воспаление, оксидативный стресс, метаболизм, липиды, липопротеины
Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.654

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського