РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000147608<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Судома І. О. 
Синдром слабкої відповіді яєчників у циклах екстракорпорального запліднення у пацієнток із аденоміозом / І. О. Судома // Укр. мед. часоп. - 2005. - № 2. - С. 92-101. - Бібліогр.: с. 98-100. - укp.

Зазначено, що у клініках екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) пацієнток зі слабкою відповіддю яєчників на стимуляцію суперовуляції - "поганих відповідачів" (ПВ) - виявляють з частотою 9 - 24 %. Зв'язок наявності гінекологічних захворювань, в тому числі і аденоміозу, з характером відповіді яєчників на стимуляцію в циклах ЕКЗ практично не досліджений. Крім того, недостатньо вивчена ефективність різних методів стимуляції суперовуляції у цих хворих. Визначено частоту слабкої відповіді яєчників та ефективності модифікованих протоколів стимуляції у пацієнток з аденоміозом. 136-ти пацієнткам з аденоміозом та безпліддям проведено лікування методом ЕКЗ на базі клініки "Ісіда - IVF". З них у 88-ми(64,7 %) пацієнток виявлено внутрішній ендометріоз, а у 48-ми (35,3 %) - зовнішньо-внутрішній ендометріоз. Після одного стандартного циклу ЕКЗ всім ПВ були змінені схеми стимуляції. Використовували 2 типи коротких протоколів: із застосуванням аналогів гонадотропін-рилізинг-гормону (аГТРГ) та комбінації аГТРГ та антагоніста ГТРГ (антГТРГ). З 136-ти хворих на аденоміоз, які пройшли цикл ЕКЗ у клініці "Ісіда - IVF" протягом 2002 - 2003 рр., у 48-ми (35,3 %) пацієнток констатовано синдром слабкої відповіді яєчників на стимуляцію суперовуляції, з них у 19-ти (39,6 %) жінок був внутрішній ендометріоз, а у 29-ти (60,4 %) - зовнішньо-внутрішній ендометріоз. Результативність циклів ЕКЗ (кількість вагітностей на цикл) у пацієнток загалом становила 22,1 %, у ПВ - 6,2 %. Результативність циклів ЕКЗ на основі модифікованих протоколів у 28-ми пацієнток з підгрупи ПВ була 14,2 %. У 1/3 пацієнток з аденоміозом (а о

собливо у разі наявності зовнішнього ендометріозу) можна очікувати слабку відповідь яєчників на стимуляцію суперовуляції в циклах ЕКЗ, що свідчить про зниження функціонального резерву яєчників. У ПВ відзначають суттєво нижчу частоту настання вагітності, що зумовлено поганою якістю та імплантаційним потенціалом ембріонів. Модифікація протоколів стимуляції може покращити прогноз настання вагітності у ПВ.


Ключ. слова: аденоміоз, екстракорпоральне запліднення, "погані відповідачі"
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11с13

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського