РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000147766<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лобасюк Б. А. 
Роль ретикулярной формации ствола мозга в механизмах коркового електрогенеза / Б. А. Лобасюк // Нейрофизиология. - 2005. - 37, № 1. - С. 39-51. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

У щурів вивчено особливості едектрокортикограми (ЕКоГ) і диференційованих за допомогою процедури сегментації її відрізків, у межах котрих спостерігаються синхронізація та десинхронізація. ЕКоГ відводилася за умов інтактності мозку і в тварин з ізольованим переднім мозком (ІПМ) внаслідок міжколікулярного перерізу. За відведення від препаратів ІПМ на відміну від ЕКоГ інтактного мозку (ІМ) відзначалися зменшення амплітуд ритмів ЕКоГ та їх реорганізація зі зрушенням частотних характеристик у бік більш низьких частот, а також домінування показників амплітуди ритмів ЕКоГ у лівій півкулі (латералізація ЭКоГ-активності в цю півкулю). Виявлено істотні розбіжності показників функціональної міжпівкульової асиметрії у вивчених експериментальних ситуаціях. З використанням розрахунків множинної лінійної регресії та кореляції, а також наступної візуалізації результатів за допомогою поліциклічних мультиграфів виявлено відмінності у формуванні зв'язків-відношень між амплітудами різних ритмів ЕКоГ за умов ІМ і препарату ІПМ. Обговорено роль структур стовбура мозку, зокрема ретикулярної формації, в організації цілісної ЕКоГ-активності та можливе значення взаємовпливів гіпотетичних генераторів ритмів ЕКоГ для такої організації.


Ключ. слова: препарат изолированного мозга, электрокортикограмма, функциональная межполушарная асимметрия, множественная линейная регрессия, полициклические мультиграфы
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського