РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000148132<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко В. М. 
Реалізація Програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії в Україні / В. М. Коваленко, Ю. М. Сіренко, А. П. Дорогой // Укр. кардіол. журн. - 2005. - № 1. - С. 9-15. - укp.

Починаючи з 70-х років XX ст. програми боротьби з артеріальною гіпертензією (АГ) у багатьох країнах дали позитивні результати. Концептуально умовою успіху стала популяційна стратегія впливу, концепція боротьби з інтегральними факторами ризику та розвиток доказової медицини. Перший етап виконання національної Програми в Україні пройшов успішно. Досягнуто позитивної динаміки на медико-соціальному рівні. Знизилася питома вага померлих від судинних уражень мозку в працездатному віці. Збільшилася тривалість життя хворих з мозковими інсультами від 69,6 до 71,3 року, з ІХС і АГ - від 73,6 до 74,6 року, що дозволило запобігти втратам 108 135 потенційних років життя. За п'ять років виконано нормативні показники поширеності АГ. Кількість пацієнтів з виявленою АГ зросла до 10 млн, одночасно виникли проблеми з диспансеризацією. Лише 36,1 % (!) виявлених хворих взято на диспансерний облік. Для осіб працездатного віку цей показник становить 62,6 %. Доцільно вдосконалювати систему через створення регіональних "фондів диспансеризації", які б стали для виконавців стимулом досягнення цільового результату і підвищення ефективності лікування. Друга проблема полягає в удосконаленні терапії пацієнтів з ІХС і АГ. Дуже важливо якнайширше запроваджувати дослідження повного ліпідного спектра крові, рівня електролітів, C-реактивного протеїну та вазоактивних речовин. Існують розбіжності у посмертній діагностиці АГ з супутньою патологією, які необхідно долати через проведення патологоанатомічних досліджень та судово-медичних експертиз. Успіху в подальшому виконанні Програми сприятимуть вивчення міжнародного досвіду і адаптація рекомендацій з лікування АГ до ос

обливостей нашої країни та системи охорони здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського