РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000148658<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малик О. Р. 
Проблема раптової серцево-судинної смерті: можливі етіологічні і патогенетичні чинники, за даними аналізу матеріалів судово-медичних автопсій / О. Р. Малик, Д. Д. Зербіно // Серце і судини. - 2005. - № 2. - С. 68-73. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Звернено увагу на важливість аналізу випадків раптової смерті від серцево-судинних хвороб (ССХ) на базі даних судово-медичних експертиз, показати наукову цінність архівного матеріалу та можливість його використання для оцінки ймовірних причин і механізмів розвитку серцево-судинної патології. Опрацьовано ретроспективний матеріал: 74 614 протоколів судово-медичних досліджень, проведених у Львівському обласному бюро судово-медичної експертизи за 25 років (1978 - 2002 рр.); 5 супровідних записок державної статистичної звітності (до форми N 42) стосовно ненасильницької смерті (ННС) від ССХ за 5 років (1998 - 2002 рр.). За 25 років частка випадків насильницької смерті (НС) і ННС становила відповідно 62,2 і 34,1 % від усіх судово-медичних автопсій (74 614 випадків). Кількість автопсій з приводу ННС збільшилася втричі, з приводу НС - вдвічі, загальна кількість - удвічі. Структура ННС формувалася переважно за рахунок хвороб серцево-судинної системи (79,2 %). За останні 5 років кількість експертиз з приводу ССХ у осіб віком до 50-ти років збільшилася на 16,8 %, в т. ч. гострої ішемічної хвороби серця (ГІХС) - на 16,7 %, алкогольної кардіоміопатії (АКМ) - в 2,6 рази, кардіоміопатії іншої етіології - в 3,9 рази. Найчастіше від ССХ помирали робітники (31,2 %). Серед померлих від інфаркту міокарда вони становили 44,8 %, гіпертонічної хвороби - 31,4 %, ГІХС - 22,4 %, АКМ - 42,3 %, кардіоміопатії іншого генезу - 44,6 %. Зростання кількості раптових летальних випадків від ССХ за 25 років може опосередковано підтверджувати значущість етіологічної

ролі ксенобіотиків, особливо у людей молодого віку. Непрямим підтвердженням цього може бути найбільша питома вага серед померлих робітників. Розвиток кількісної судово-медичної танатології та уніфікація документації дозволить підвищити доказовість морфологічної основи патологічних станів, що призводять до раптової смерті.


Ключ. слова: раптова смерть, насильницька та ненасильницька природа смерті, серцево-судинні хвороби, етіологічні стимули
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3 + Р811.44 + Х893.9(4УКР)413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського