РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000148964<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Амосова Е. Н. 
Предикторы и клиническое значение дистальной микроэмболизации и феномена отсутствия реперфузии после первичных коронарных вмешательств у больных с острым инфарктом миокарда с подъемом сегмента ST / Е. Н. Амосова, Ю. В. Руденко, Л. С. Ткачук, Д. В. Демидюк, Е. В. Андреев // Серце і судини. - 2004. - № 3. - С. 59-65. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Зазначено, що не завжди відновлення кровообігу в інфарктозалежній коронарній артерії (ІЗКА) дає змогу досягти відповідної реперфузії міокарда, що пов'язано з дистальною мікроемболізацією (ДМЕ) судинного русла уламками тромба та бляшки або феноменом "no-reflow". Оцінено вплив ДМЕ та "no-reflow" на найближчі результати ендоваскулярного лікування гострого інфаркту міокарда з елевацією сегмента ST (ГІМ ST). Проаналізовано ангіограми 92-х пацієнтів, яким у перші 12 год ГІМ проведено первинні коронарні втручання (ПКВ). До I групи ввійшли 29 хворих: 27 (29,3 %) з ознаками ДМЕ, 2 (2,2 %) - феномена "no-reflow". 63 (68,5 %) пацієнти ввійшли до складу II групи. Групи не відрізнялися за статтю, віком, супутніми захворюваннями, часом до досягнення реперфузії, локалізацією та поширенням ураження, дезагрегантною та антикоагуляційною терапією, окрім частоти використання інтегриліну: 12 (41,4 %) та 6 (9,5 %) відповідно. Стентування ІЗКА проведено 7-ом (24,1 %) хворим у I та 21-у (33,3 %) у II групі. Кількість випадків повної оклюзії ІЗКА до ПКВ становила: 26 (89,7 %) та 44 (69,8 %) відповідно (<$E roman p~<<~0,05>); ангіографічний успіх після ПКВ - 20 (69 %) і 54 (85,7 %) відповідно (<$E roman p~<<~0,05>); аневризма лівого шлуночка (ЛШ) - 10 (34,5 %) і 6 (9,5 %) відповідно (<$E roman p~<<~0,05>); післяінфарктна стенокардія - 2 (6,9 %) і 2 (3,1 %) відповідно (<$E roman p~>>~0,05>). Фракція викиду лівого шлуночка на момент виписування з стаціонару дорівнювала в середньому (<$E 44,6~symbol С~2,5>) та (<$E 49,2~symbol С~1,3>)

% відповідно (<$E roman p~>>~0,05>); госпітальна летальність - 1 (3,5 %) і 2 (3,1 %) відповідно. Зроблено висновок, що у хворих з ГІМ ST після ПКВ ДМЕ та феномен "no-reflow", за даними ангіографії, виявляється в 31,5 % випадків і пов'язується з більшою частотою непрохідності ІЗКА до операції та гіршими ангіографічними результатами. ДМЕ та феномен "no-reflow" сприяє збільшенню частоти розвитку аневризми ЛШ у пацієнтів з ГІМ ST, але значно не впливає на частоту гострої лівошлуночкової недостатності, післяінфарктної стенокардії та госпітальну летальність.


Ключ. слова: острый инфаркт миокарда, первичные коронарные вмешательства, дистальная микроэмболизация, феномен "no-reflow"
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського