РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000149049<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єна Л. М. 
Порушення взаємозв'язку між електричною активністю передсердь та структурною перебудовою лівого шлуночка як новий маркер електричної негомогенності серця у пацієнтів старшого віку з гіпертонічною хворобою / Л. М. Єна, В. Є. Кондратюк // Укр. кардіол. журн. - 2004. - № 6. - С. 45-51. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Мета роботи - розробити новий маркер електричної негомогенності шлуночків на підставі вивчення особливостей порушень взаємозв'язку між електричною активністю й cтруктурно-функціональними змінами серця у хворих середнього та похилого віку з м'якою та помірною артеріальною гіпертензією та практично здорових осіб. Обстежено 133 хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) II стадії і 48 здорових осіб віком 45 - 74 роки. Проведено ехокардіографію, ЕКГ високого підсилення (ЕКГ ВП), передсердну векторелектрокардіографію (ВКГ). У хворих з ГХ віком 45 - 59 років частота виявлення пізніх потенціалів шлуночків (ППШ) становила 39,1 %, віком 60 - 74 роки - 33,3 %, що достовірно вище у порівнянні з віковим контролем - відповідно 11,5 % і 13,6 %. Частота виникнення ППШ залежить від типу гіпертрофії лівого шлуночка: у пацієнтів з ГХ вони частіше реєструються у разі гіпертрофії за ексцентричним типом. У хворих з ГХ старшого віку частота виявлення ППШ зростала зі зниженням біоелектричної активності передсердь. Виявлені патологічні зміни ЕКГ ВП вказують на наявність передумов електричної нестабільності шлуночків у хворих старшого віку з ГХ.


Ключ. слова: гипертонична хвороба, ЕКГ високого підсилення, пізні потенціали шлуночків, гіпертрофія лівого шлуночка, вік, електрофізіологічна негомогенність
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-433.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського