РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000149732<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Радченко Г. Д. 
Особливості ураження нирок та серця у хворих з есенціальною та ренопаренхіматозною артеріальною гіпертензією / Г. Д. Радченко, В. М. Граніч, Г. В. Пономарьова // Укр. кардіол. журн. - 2005. - № 1. - С. 49-53. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Виявлено та оцінено ураження нирок і серця у хворих з есенціальною та ренопаренхіматозною артеріальною гіпертензією (АГ). Досліджено 199 пацієнтів віком у середньому (<$E 53,3~symbol С~1,3>) року з АГ різного ступеня. До 1-ї групи увійшло 174 пацієнти з есенціальною АГ, до другої - 25 хворих на хронічний пієлонефрит із вторинною АГ. Після відміни антигіпертензивних препаратів упродовж семи діб пацієнтам проводили офісне вимірювання та добове моніторування артеріального тиску (АТ), ехокардіографію, біохімічний аналіз крові, визначення протеїнурії, мікроальбумінурії. Вираховували швидкість клубочкової фільтрації за формулою Cockcroft - Gault. Встановлено, що пацієнти з м'якою та помірною ренопаренхіматозною АГ відрізнялися від пацієнтів з есенціальною АГ відповідного ступеня більш високим рівнем середнього добового, денного та нічного систолічного та діастолічного АТ. Пацієнти з ренопаренхіматозною АГ мали достовірно вищу денну та нічну варіабельність систолічного АТ та більшу частоту виявлення феномену "non-dipper", ніж пацієнти з есенціальною АГ, що, можливо, було пов'язано з більшим ураженням вегетативної регуляції тонусу судин. Пацієнти з хронічним пієлонефритом та вторинною АГ мали значно більший ступінь ураження нирок, ніж хворі з есенціальною АГ. Пацієнти обох груп достовірно не відрізнялися за ступенем вираженості гіпертрофії лівого шлуночка, але у пацієнтів з ренопаренхіматозною гіпертензією частіше виявляли концентричну гіпертрофію. У пацієнтів із ренопаренхіматозною АГ швидкість клубочкової фільтрації достовірно зворотно корелювала з рівнем офісного АТ. В обох групах існував достовірний

кореляційний зв'язок між офісним систолічним, середньодобовим пульсовим АТ та рівнем мікроальбумінурії. У пацієнтів з вторинною АГ мікроальбумінарія була більш вираженою за зменшення швидкості клубочкової фільтрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р414-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського