РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000149814<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чоп'як В. В. 
Особливості клінічного перебігу і змін імунологічних показників у хворих на неспецифічний аортоартеріїт у Західному регіоні України / В. В. Чоп'як, Х. О. Ліщук-Якимович // Серце і судини. - 2005. - № 3. - С. 55-60. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити клінічні та імунологічні особливості розвитку неспецифічного аортоатеріїту (НАА) у Західному регіоні України. Під спостереженням було 33 хворих на НАА віком 20 - 50 років, що постійно мешкали у Львівській області. Всім хворим проводили клінічні, інструментальні (ЕКГ, ЕхоКГ, сонографія, рентгеноконтрастна аортографія) та імунологічні дослідження. Імунологічні обстеження включали визначення показників лімфоцитарної (експресія антигенів кластерів диференціації лімфоцитів на їх мембранах, а також виділення фактора інгібіції міграції лейкоцитів за присутності колагену-3, агрегованого <$E gamma>-глобуліну, антигенів інтими та медії аорти), а також неспецифічної та специфічної гуморальної ланок імунної системи (імуноглобуліни, анти-ДНК антитіла, ревмофактор, циркулюючі імунні комплекси, C3-компонент комплементу, C-реактивний протеїн, <$E alpha sub 2>-макроглобулін і <$E beta sub 2>-мікроглобулін), визначення ендотелійзалежних факторів (фактора Вілебранда, фібронектину, оксипроліну) у сироватці крові. Тривалість захворювання в більшості випадків (55,5 %) становила від 1-го до 5-ти років, у 48,5 % хворих його перебіг був хронічний з I - II ступенем активності (87,9 %). У більшості хворих (60,6 %) було комбіноване ураження грудного та черевного басейнів аорти. Під час аналізу даних імунологічних обстежень встановлено зменшення абсолютного числа T-лімфоцитів у крові (на 17,6 %, <$E p~<<~0,05>), збільшення рівнів IgE (на 58,2 %; <$E p~<<~0,01>), циркулюючих імунних комплексів, особливо середніх (в 2,3 рази, <$E p~<<~0,001>), зростання сироваткового рівня C-реактивного протеїну

(в 6 разів, <$E p~<<~0,01>), оксипроліну (в 1,9 разів, <$E p~<<~0,05>), фібронектину (на 42,2 %, <$E p~<<~0,05>) і зменшення рівня <$E alpha sub 2>-макроглобуліну (на 41,7 %, <$E p~<<~0,001>). Результати комплексних імунологічних досліджень засвідчили участь у розвитку НАА лімфоцитарно-фагоцитарних та імунокомплексних механізмів, а також порушення продукції імунорегуляторних протеїнів і підвищення ендотелійушкоджувальних факторів.


Ключ. слова: неспецифічний аортоартеріїт, клініка, імунопатогенез
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського