РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000150000<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Амосова Е. Н. 
Особенности клиники и морфофункционального состояния сердца у больных с врожденными пороками сердца в фазе синдрома Эйзенменгера в зависимости от характера порока / Е. Н. Амосова, Л. Ф. Коноплева, С. П. Ташова, Д. А. Решотько // Укр. терапевт. журн. - 2004. - № 3. - С. 22-27. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Вивчено особливості клінічних виявів, гемодинамічних і морфофункціонального стану залежно від характеру вродженої вади серця (ВВС), за якої розвився синдром Ейзенменгера (СЕ). Обстежено 55 хворих з ВВС в фазі СЕ віком від 14-ти до 53-х років, середній вік (<$E 29,7~symbol С~3,2>) років, з яких 28 мали дефект міжшлуночкової перетинки (ДМШП), у 11-ти була відкрита артеріальна протока (ВАП) та у 16-ти був діагностований дефект міжпередсердної перетинки (ДМПП). Діагноз ВВС та СЕ встановлено за допомогою катетеризації порожнин серця та ангіовентрикулографії у 32-х хворих, у решти за даними доплер-ЕхоКГ з візуалізацією патологічних шунтів. Обстеження хворих включало клінічні методи, ЕКГ у 12-ти відведеннях, рентгенографію органів грудної клітини, пульсоксиметрію. Оцінку внутрішньосерцевої гемодинаміки, функції шлуночків проведено за допомогою двомірної доплер-ЕхоКГ. Функціональний стан хворих оцінювали результатами проби з 6-хвилинною ходьбою. У всіх групах хворих з однаковою частотою відзначалися клінічні симптоми високої легеневої гіпертензії (ЛГ): задишка в разі помірного фізичного навантаження, біль в ділянці серця, запаморочення. Однак ознаки, що характеризують право-лівий скид - дифузний ціаноз, наявність "барабанних паличок" і "годинникових скелець", зниження сатурації O2 достовірно більше виражені у хворих з ДМШП та ВАП у порівнянні з ДМПП. У хворих з ДМПП виявлено ознаки збільшення правих відділів серця та зниження систолічної функції правого шлуночка. Для хворих з СЕ внаслідок ДМПП у порівнянні з хворими з ВАП та ДМШП характерна більша вираженість дилатації правого шлуночка та правого передсердя, не зважаючи на

меншу величину ЛГ. Більш давнє захворювання в разі ДМПП асоціюється з кращими показниками сатурації O2.


Ключ. слова: синдром Эйзенменгера, клиника, морфофункциональное состояние желудочков, особенности, характер порока
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.105.01-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського