РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000150927<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Брык В. В. 
Низкотемпературная квазигидроэкструзия как способ упрочнения конструкционных материалов / В. В. Брык, И. М. Неклюдов, В. И. Соколенко, Я. Д. Стародубов, П. А. Хаймович // Металлофизика и новейшие технологии. - 2005. - 27, № 4. - С. 551-562. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Описано новий, розроблений у ННЦ ХФТІ, спосіб зміцнювальної обробки металів і сплавів, що полягає в пластичному деформуванні початкових заготовок за екстремальних умов одночасного впливу на них сил усебічного стиску та кріогенних температур (низькотемпературна квазігідроекструзія). На прикладі аустенітної сталі Х18Н10Т показано, що такий вплив призводить до формування в матеріалі ультрадрібнодисперсної структури, що забезпечує сталі можливість пружно деформуватися аж до напруг 1500 - 1600 МПа після ступенів деформації екструзією <$E delta> = 25 - 45 %. Виявлено, що, незважаючи на високу щільність дефектів, матеріал після такої обробки має високий рівень властивостей по об'єму і не має схильності до крихкого руйнування у випадку випробування на розрив. Розглянуто роль високого тиску та низьких температур у формуванні структури, що обумовлена низькотемпературною квазігідроекструзією.


Ключ. слова: низкие температуры, всестороннее сжатие, квазигидроэкструзия, сталь X18H10T, прочностные характеристики
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.073

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського