РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000153572<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трикаш І. О. 
Злиття ізольованих синаптичних везикул як модель завершального етапу регульованого екзоцитозу / І. О. Трикаш, В. П. Гуменюк, В. І. Чернишов // Нейрофизиология. - 2004. - 36, № 4. - С. 272-280. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Для вивчення злиття мембран - завершального етапу екзоцитозу - використано спрощену модель, що складається з гомотипних мембран, тобто ізольованих синаптичних везикул (СВ), виділених з синаптосом головного мозку щурів. Показано, що за присутності білків цитоплазми й іонів <$E roman Ca sup 2+> (<$E 10 sup -7~-~10 sup -5> М) відбувається злиття СВ; такий висновок зроблено на підставі змін інтенсивності флуоресценції зонда R18. Під час порівняння дії двовалентних катіонів <$E roman Ca sup 2+>, <$E roman Sr sup 2+> і <$E roman Ba sup 2+> виявилось, що найефективнішими активаторами злиття мембран були іони <$E roman Ca sup 2+>. АТФ викликав злиття СВ як за присутності кальцію, так і за його відсутності, а ефекти АТФ та <$E roman Ca sup 2+> були адитивними. Це дає підстави вважати, що в системі, яка вміщує синаптичні везикули та розчинні білки синаптосом, існують фактори, які ініціюють злиття мембран під дією не тільки кальцію, але й АТФ. Інтенсивність кальційзалежного злиття СВ знижувалася після обробки їх трипсином, тобто протеоліз призводив до модифікації чутливості везикулярних білків та (або) зміни їх здатності зумовлювати злиття мембран. Моноклональні антитіла до синаптотагміну та синаптобревіну інгібували злиття СВ, але тільки частково. Одержані результати підтверджують уявлення про те, що кальційрегульоване злиття мембран можливе без участі повного комплексу SNARE.


Ключ. слова: екзоцитоз, синаптичні везикули, злиття мембран, зонд R18
Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7*715.733

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського