РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000154206<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мішалов В. Г. 
Діагностика та хірургічне лікування хронічної критичної ішемії головного мозку у хворих з мультифокальним атеросклерозом / В. Г. Мішалов, В. А. Черняк, Н. Ю. Літвінова // Серце і судини. - 2005. - № 1. - С. 60-66. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета - вивчити клінічну картину та методи діагностики тяжких ішемічних уражень головного мозку, а також визначено показання та способи хірургічного лікування цієї патології й оцінено безпосередні результати оперативного втручання. За період з 1997 до 2005 рр. під спостереженням перебували 104 хворих з III - IV ФК хронічної ішемії головного мозку за класифікацією мультифокального атеросклерозу, у яких виявлено ураження інших артеріальних басейнів. Діагностику проводили за допомогою діагностичного алгоритму, що складається з трьох етапів. Магнітно-резонансна томографія (МРТ) та комп'ютерна томографія (КТ) входили в схему обов'язкових досліджень. Оцінено різні діагностичні методи. Усіх хворих було прооперовано на екстракраніальних артеріях мозку та інших артеріальних басейнах. Аналіз безпосередніх наслідків реконструктивних операцій на артеріях дуги аорти, а також на інших артеріальних басейнах у хворих з хронічною критичною ішемією головного мозку засвідчив, що хороші та задовільні результати одержані на брахіоцефальних артеріях (БЦА) у 96-ти (95,0 %) пацієнтів, на інших басейнах - у 49-ти (83,1 %), незадовільні - відповідно у 4-х (4,0 %) та 7-ми (11,9 %) хворих. Особливостями клінічної картини тяжких ішемічних уражень головного мозку є переважання множинного ураження БЦА, низького та критичного цереброваскулярного резерву (ЦБР). Для діагностики важких патологій головного мозку слід використовувати триетапний алгоритм, а також МРТ чи КТ. Це дає змогу встановити правильний діагноз у 89 % випадків.

З усіх використаних методів найближчим до артеріографії за інформативністю було дуплексне сканування. Показаннями для хірургічного лікування вважаємо стеноз артерії понад 75 %, ембологенні бляшки, середній та легкий постінсультний неврологічний дефіцит, а також I - II ступінь дисциркуляторної прогресуючої енцефалопатії. За адекватного знеболення та правильного вибору способу реконструктивної операції (враховуючи ЦВР) досягнуто хороших та задовільних результатів у 96 % випадків, що свідчить про правильну тактику. У разі поєднаного атеросклеротичного ураження головного мозку та інших артеріальних басейнів перевагу слід надавати поетапним операціям.


Ключ. слова: хронічна критична ішемія головного мозку, хірургічне лікування, мультифокальний атеросклероз, брахіоцефальні артерії, цереброваскулярний резерв
Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського