РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000154565<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скибчик В. А. 
Глікозильований гемоглобін - маркер прогресування діабетичної дисліпідемії та ускладнень у пацієнтів із гострим інфарктом міокарда та цукровим діабетом 2-го типу / В. А. Скибчик, Т. М. Соломенчук // Укр. мед. часоп. - 2005. - № 4. - С. 66-69. - Бібліогр.: С. 68-69. - укp.

Мета дослідження - вивчити взаємозв'язок між розладами вуглеводного обміну, критерієм яких є патологічно підвищений рівень глікозильованого гемоглобіну (HbA1c), та змінами ліпідного спектра крові у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда (ІМ) та цукровим діабетом (ЦД) ІІ типу. Обстежено 102 пацієнти віком від 43-х до 80-ти років (в середньому - (<$E 61,1~symbol С~1,1>) роки): 64 (62,7 %) чоловіки і 38 (37,3 %) жінок. Дослідження включало: визначення рівня HbA1c та основних показників ліпідного спектра крові, аналіз анамнезу та клінічного перебігу ІМ. Встановлено, що у пацієнтів з гострим ІМ і ЦД ІІ типу тривала неконтрольована передінфарктна гіперглікемія, критерієм якої є патологічно підвищений рівень HbA1c, прискорює розвиток і прогресування діабетичної дисліпідемії. Підвищений рівень HbA1c свідчить не тільки про стан передінфарктної компенсації супутнього ЦД, й свідчить про вираженість атерогенних змін ліпідного спектра крові. У групах хворих із рівнем HbA1c в межах 8 - 10 % і понад 10 % показники діабетичної дисліпідемії достовірно гірші, ніж в осіб з рівнем HbA1c нижче 8 %. Підвищення рівня HbA1c і погіршення показників ліпідного спектра крові супроводжується частішим розвитком ускладнень ІМ, гіршим клінічним перебігом і прогнозом у хворих.


Ключ. слова: інфаркт міокарда, цукровий діабет 2-го типу, глікозильований гемоглобін, HbA_1c, дисліпідемія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 + Р415.160.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського