РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000154660<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Межжерин С. В. 
Генетическая структура популяций карасей (Cypriniformes, Cyprinidae, Carassius L. 1758), населяющих водоемы среднеднепровского бассейна / С. В. Межжерин, И. Л. Лисецкий // Цитология и генетика. - 2004. - 38, № 5. - С. 35-44. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

Комплексне дослідження структури популяцій карасів Середнього Дніпра проведено за допомогою біохімічного генного маркування, цитометрії та біологічного аналізу. У результаті виявлено структуру, яку можна інтерпретувати як угруповання генетично пов'язаних один з одним видів та форм. Його основою є диплоїдний срібний карась C. auratus, який домінує у більшій частині популяцій; золотий карась C. carassius, виявлений лише в декількох водоймах північного сходу, та триплоїдний срібний карась C. gibelio, однорідні популяції якого знайдені лише на північному сході Лівобережжя, хоча окремі особини трапляються серед диплоїдних C. auratus. Крім того, виявлено три гібридні форми: диплоїдна C. auratus - C. carassius і, можливо, тетраплоїдні C. auratus - C. gibelio та C. gibelio - C. carassius, у спектрах яких, однак, відсутній ряд специфічних алелів, що маркують невідомий батьківський вид, який за гібридизації зі звичайним диплоїдним карасем дає триплоїдний вид C. gibelio. Передбачувані гібриди-тетраплоїди чітко діагностуються через великі еритроцити, які у гібридів C. auratus - C. gibelio на 40 % перевищують розміри еритроцитів диплоїдних особин, а у C. gibelio - C. carassius - на 100 %. Вони відрізняються від диплоїдних форм числом зябрових тичинок, хоча на рівні генних маркерів не відрізняються від відповідних диплоїдних форм, що можна пояснити функціональною диплоїдизацією геному.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.19-31 + Е623.334.252.53*446

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського