РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000154662<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Межжерин С. В. 
Генетическая изменчивость черноморско-азовской сельди Alosa pontica (Eichwald, 1838) (Clupeiformes, Alosinae) Дуная: анализ биохимических генных маркеров / С. В. Межжерин, Л. В. Федоренко // Цитология и генетика. - 2005. - 39, № 2. - С. 42-48. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

За допомогою біохімічного генного маркування досліджено генетичну мінливість та проведено первинний аналіз структурованості дунайського стада чорноморського оселедця Alosa pontica протягом нерестового періоду. З 26-ти проаналізованих локусів, що мають експресію в м'язах, крові та ретині ока, значний поліморфізм виявили тільки 3 (mAat, Es-D и Es-3). Рівні гетерозиготності в популяції складали <$E roman {H sub obs}> = 0,029 та <$E roman {H sub exp}> = 0,034 відповідно за частини поліморфних локусів - Р0,05 = 11,5 %, що значно нижче середнього для популяцій костистих риб і видів підродини Clupeinae. Певні відмінності між ранньо- та пізньонерестуючими частинами стада виявлено не тільки за цілим рядом морфофізіологічних показників, але і за частотою алелів локуса Es-D, а також за середньої гетерозиготністю та різноманіттям генотипів цього локуса, рівень яких був явно вищий на початку ходу. Одержані дані за гетерогенністю стада дунайського оселедця обговорено з точки зору наявності репродуктивно незалежних ранньо- та пізньонерестуючих рас оселедця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.251.213*44,2 + П729.51-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського