РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000154904<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кокорін В. В. 
Вплив наночастинок на формування структурних станів мартенситних фаз у сплавах Fe та Cu / В. В. Кокорін, Л. Є. Козлова // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2004. - 2, вип. 2. - С. 645-673. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Проаналізовано вплив наночастинок, сформованих в аустеніті, на структурні стани мартенситних фаз у сплавах заліза та міді. Показано, що кристалічні гратки частинок і мартенситу зберігають когерентний зв'язок у разі, коли розмір успадкованих мартенситом частинок не перевищує критичного значення. Запропоновано пояснення виникнення значної тетрагональності кристалічної гратки мартенситу, який успадкував наночастинки з аустеніту, у двох випадках: коли товщина мартенситних двійників (t) значно більша за діаметр наночастинок (d) та в разі, коли <$E t~<< <<~d>. Досліджено сплави Fe - Ni - Co - Ti, які містять наночастинки <$E gamma prime>-фази, з різним температурним гістерезисом <$E DELTA T> мартенситного перетворення та встановлено причину зменшення висоти поверхневого рельєфу мартенситних кристалів у сплавах з вузьким гістерезисом <$E DELTA T~<<~50~ roman K>. У зістарених сплавах Cu - Mn - Al виявлено немонотонну зміну ширини температурного гістерезису мартенситного перетворення залежно від часу старіння. У сплавах Cu - Mn - Al та Fe - Ni - Co - Ti вивчено вплив когерентних наночастинок на механічні властивості, пов'язані з утворенням кристалів мартенситу в полі механічних напружень.


Ключ. слова: когерентні наночастинки, аустеніт, мартенсит, тетрагональність, надпружність, сплави з пам'яттю форми
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К232.104.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського