РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000154957<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Файник А.  
Вплив інгібіторів АПФ лізиноприлу й еналаприлу на показники внутрішньосерцевої гемодинаміки та толерантність до фізичного навантаження у хворих зі стабільною стенокардією та хронічною серцевою недостатністю / А. Файник, О. Бродик, М. Перепелиця, О. Файник // Ліки України. - 2004. - № 12. - С. 57-59. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Зазначено, що ішемічна хвороба серця є найчастішою причиною серцевої недостатності. Стан дисфункції міокарда лівого шлуночка, що став наслідком ішемічної хвороби серця, прийнято називати ішемічною кардіоміопатією, яку пов'язують із постінфарктною серцевою недостатністю, тривалою та/або нестабільною ішемічною хворобою серця. Сучасна фармакотерапія серцевої недостатності ішемічного генезу полягає, передусім, у вторинній профілактиці ішемії й обмеженні її можливих негативних наслідків. Це лікування грунтується на патофізіологічних засадах розвитку серцевої недостатності, в основі яких поміж іншим лежить нейрогормональна активація, пов'язана з ренін-ангіотензин-альдостероновою та вегетативною нервовою системами. У хворих із серцевою недостатністю доведено позитивний вплив інгібіторів АПФ на тривалість життя. З іншого боку, ці ліки разом зі статинами стабілізують атеросклеротичні бляшки в коронарних судинах. Препаратами першого ряду в лікуванні хронічної ішемічної хвороби серця поряд з ацетилсаліциловою кислотою та <$E beta>-адреноблокаторами визнано також інгібітори АПФ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 + Р410.09-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського