РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000155102<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гопасюк С. И. 
Возможности исследования магнитных структур в подфотосферных слоях Солнца / С. И. Гопасюк, О. С. Гопасюк // Кинематика и физика небес. тел. - 2005. - 21, № 4. - С. 257-266. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Розроблено метод досліджень магнітних структур у підфотосферних шарах Сонця, заснований на результатах спостережень крутильних коливань в семи поодиноких плямах з періодом 2,2 - 7,1 доби. Визначено параметри самих крутильних коливань і магнітних трубок у глибоких шарах. Магнітна силова трубка, що утворює пляму, має значні розміри за довжиною. Її радіус перетину є найбільшим біля поверхні Сонця та приблизно дорівнює радіусу тіні плями. З переходом у глибокі шари він досить швидко зменшується. Поздовжній електричний струм, що з'являється у магнітній трубці, змінює напрямок з періодом коливань. Щільність струму та напруженість поздовжнього магнітного поля у магнітній трубці збільшуються з глибиною відповідно до зменшення перетину магнітної трубки. Середня за довжиною магнітної трубки альвенівська швидкість у десятки та сотні разів є меншою від цієї ж швидкості в тіні плями. Вона зменшується зі збільшенням періоду коливань - довжини магнітної трубки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.464.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського