РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000155116<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сміян О. Д. 
Водень в металі як бозонна рідина / О. Д. Сміян // Фізика і хімія твердого тіла. - 2004. - 5, № 4. - С. 750-757. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

На підставі встановленого в прямому експерименті факту одночасного існування в сталях квазііонів <$E roman H sup +> і <$E roman H sup ->, експериментальних даних про поведінку в металі цих квазііонів, а також аналізу відомих літературних даних з локального вмісту та масоперенесення водню зроблено висновок про різну природу вказаних квазііонів. Вони відрізняються між собою поведінкою в твердому тілі, характером взаємодії з ним, реакцією на дію зовнішніх чинників, місцем розташування в кристалічній гратниці заліза тощо. Показано, що квазііон <$E roman H sup -> має властивості бозону, а <$E roman H sup +> є ферміоном. <$E roman H sup -> має надвисоку рухливість у твердому тілі й у металах фіксується як дифузійний (дифузійно-рухливий) водень. <$E roman H sup +> є менш рухливим і у металі фіксується як залишковий водень. Експериментально визначено температуру фазового переходу водень-бозон - водень-ферміон для сталі Ст.3. Підкреслено, що водень-бозон існує лише в межах твердого тіла і лише у формі <$E roman H sup ->.


Ключ. слова: водень, зарядність, бозон, ферміон, метал, масоперенесення
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського